Žalingi įpročiai ir kreditai: kaip apsaugoti priklausomus žmones

kreditasApie paskolas kartais sakoma taip: kreditas kreditui nelygu. Kadangi skirtingi žmonės ir skirtingai skolinasi. Mat kreditas automobiliui perspektyvaus, daug dirbančio žmogaus gyvenime gali atnešti dar didesnes pajamas, padėti karjeroje ir kitur. O štai priklausomybių turinčiam žmogui kreditas kaip tik tik padės ristis į skolų duobę. Taigi, daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Paskolos gali būti panaudojamos protingai arba beprasmiškai. Šį kartą – apie priklausomybes, paskolas ir atsakomybę, kuria turėtų dalintis ir priklausomybių turintys žmonės, ir jų artimieji.

Kuo gali baigtis priklausomybės ir greitieji kreditai

Jeigu žmogui kreditas automobilio pirkimui reikalingas, tai gali suprasti, ir net teisinti nereikia – viskas ir taip aišku. Tačiau kaip dėl tų kartų, kada paskola internetu imama tiesiog nepagalvojus, kam jos išvis reikia. Priklausomybės, ką jomis įvardijame? Paprastai tai yra neadekvatus elgesys, kurį sukelia kažkokia trauka tam tikram veiksmui. Didžiausia priklausomybė Lietuvoje yra alkoholiui. Žmonės dirba ir geria, ilsisi ir geria. Dėl alkoholio griūva šeimos, atsitinka daug blogų dalykų. Žmonės, kurie geria, vieni kitus tempia žemyn. Tačiau pateikus pirmą kartą paraišką dėl paskolos, gal žmogus tuo metu dirba, ir jam ta paskola bus lengvai suteikta, niekam net neįtariant apie sunkias priklausomybes. Taigi, jos gali baigtis tikrai nemaloniais dalykais, ir nieko čia nepadarysi. Deja, taip jau yra. Taigi, su priklausomybėmis galima labai prisižaisti. Pavyzdys – žmogus skolinasi susimokėti už komunalines paslaugas, nes pragėrė atlyginimą. Pinigus suvartoja, dar likusius ir prageria. Paskui reikia paskolą grąžinti. Nesvarbu, ar tai bu vo greitasis kreditas remontui, ar kažkam kitam, tačiau paskola yra paskola, ir ją grąžinti reikia. Niekas tavęs neklausia, kam tu skoliniesi. Taigi, kartais, turint priklausomybių ir gavus paskolą, gali atsirasti daug problemų. Blogiausias scenarijus ilgai negrąžinus paskolų: turto areštavimas.

Juodasis sąrašas: į jį verta patekti

Kaip tvarkytis su tokiomis problemomis? Viena iš išeičių yra savanoriškai įsirašyti į juodąjį sąrašą. Kreditas be pabrangimo ir apskritai joks kreditas tau nebus suteikiamas, jeigu save įsirašysi į specialų sąrašą, kuris siekia apsaugoti priklausomybių turinčius asmenis pačius nuo savęs ir savo veiksmų. Taigi, šis juodasis sąrašas gali būti savanoriškai pasirinktas sąmoningumo akimirką, siekiant save išgelbėti iš tolimesnių problemų.

Artimųjų pagalba svarbi

Labai svarbu, kad priklausomybių turintis asmuo visada gautų pagalbą ir paramą iš artimųjų. Labai dažnai šeima nusigręžia nuo tokio žmogaus, nes laikoma, kad šitas asmuo sugriauna šeima. Tarkime, vyras geria ir tai užtraukia didelę naštą visai šeimai. Taigi, artimųjų pagalba yra tikrai svarbi tokiam žmogui. Dėl to reikia nuolat galvoti apie tai, ką būtų galima daryti, kad toks žmogus būtų apsaugomas. Gali ir artimieji padėti jam įsirašyti į tą sąrašą.

Niekada nesiskolinti dėl kitų

Patariama niekada neimti greitojo kredito dėl kito žmogaus. Kartais draugai prašo paskolinti, jeigu turime tvirtą  valią, galime atsisakyti. Taip pat gali atsitikti ir taip, kad jie prašys, kad jūs savo vardu paimtumėte kreditą, o jie neva grąžins. Tai daug blogiau negu šiaip paskolinti, nes jūs turėsite mokėti paskolą, jeigu jūsų draugui kas nors atsitiks. Niekada nesiskolinkite iš kreditų teikimo bendrovių dėl kitų žmonių. Tai – itin neatsakingas elgesys, kuris gali pridaryti labai daug problemų, jau nekalbant apie tai, kad tai būtų ir taškas draugystėje. Kartais vardan draugystės išsaugojimo draugams geriau nepadėti.

 

Leave a Reply