Veterinarijos klinika Vilniuje atsako, kaip turi būti įrengtas žiurkėno narvelis

veterinarijos klinika VilniujeJei nusprendėte auginti žiurkėną, vienas svarbiausių jūsų darbų – įsigyti augintinio poreikius atitinkantį narvelį ir įrengti mažyliui jaukius namus. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis žmonių klysta manydami, kad žiurkėno poreikiai yra minimalūs, t. y. kad augintiniui tereikia erdvės miegoti ir ėsti. Iš tiesų, minėtasis gyvūnėlis vertina aktyvų gyvenimo būdą, todėl jam būtini žaidimai ir pramogos.

Narvelio paieškai reikėtų skirti daug laiko. Be to, specialistai primena, kad būtina pagalvoti ir apie vietą, kurioje narvelį laikysite. Nepamirškite, kad žiurkėnai nemėgsta vėjo ir skersvėjų, augintinius būtina apsaugoti ir nuo tiesioginių saulės spindulių. Nelaikykite mažylio drėgnose patalpose, pvz., vonioje, ir nestatykite narvelio šalia radiatoriaus. Rinkdamiesi narvelį, visų pirma turite nuspręsti, kokio tipo namus augintiniui pasiūlysite. Paprastai žiurkėnams skirti narveliai grupuojami į tris kategorijas: plastikinius narvelius, vielinius narvelius ir terariumus.

Prieš priimdami sprendimą, kokį narvelį pirkti žiurkėnui, nepamirškite, kad čia svarbiausia – augintinio saugumas. Patys patogiausi ir populiariausi yra vieliniai narveliai. Tokiuose namuose augintinis jausis laisvai, be to, tokį narvelį bus lengva prižiūrėti ir valyti. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad žiurkėno narvelį reikės valyti bent kartą per savaitę.

Kad augintinis jaustųsi gerai, skirkite laiko narvelio paruošimui. Jei pirkote naują narvą, kruopščiai jį išplaukite. Narvelio pagrindą išklokite kokybišku kraiku. Vienas geriausių sprendimų – medžio skiedros. Be būtino indelio ėdalui ir gertuvės, nepamirškite visų kitų narvelio aksesuarų. Šiuo atveju galite naudotis gyvūnų prekių parduotuvių pasiūlymais arba išnaudoti savo kūrybiškumą. Kuo daugiau žaidimų sugalvosite, tuo geriau jausis jūsų augintinis, o ir pats narvelis taps dailiu kambario aksesuaru. Kad žiurkėnas jaustųsi laimingas, jam reikalingas bėgimo ratelis, būtina pagalvoti ir apie specialias kopėteles, laipiojimo vamzdelius ir šakeles. Be to, nepamirškite, kad žiurkėnui reikalingas ir namelis, kuriame jis galėtų ramiai miegoti. Šiuo atveju veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad žiurkėnai mėgsta vietas, kuriose galėtų pasislėpti ir jaustis saugūs. Vienas iš naujausių sprendimų – nedidelė smėlio vonelė, kurioje žiurkėnas galėtų prausti savo kailiuką.

Kad žiurkėnas būtų sveikas ir žvalus, įsitikinkite, kad augintinis visuomet turės šviežio ir švaraus vandens. Gyvūnėliui duokite subalansuoto ėdalo, kartais palepinkite augintinį daržovėmis ir skanėstais. Jei mažylis nevalgo, mažai juda ir prastai jaučiasi, pasikalbėkite su veterinaru. Neignoruokite prastos savijautos simptomų – nepamirškite, kad žiurkėnai yra gana lepūs gyvūnai, todėl įsisenėjusios ir laiku negydomos ligos gali baigtis augintinio mirtimi.

Leave a Reply