Veterinarijos klinika pataria, kaip pasirūpinti triušių sveikata

veterinarijos klinikaTriušiai yra vieni mieliausių naminių gyvūnėlių. Deja, šie augintiniai yra gana lepūs, todėl labai dažnai serga. Veterinarijos klinika primena, kad net ir prie mirties slenksčio esantis triušis gali neturėti jokių išorinių ligos požymių, t. y. atrodyti visiškai sveikas, ėsti ir daug judėti. Gebėjimas slėpti sveikatos problemos yra prigimtinis triušių bruožas, kadangi, jei laukiniai kiškiai parodytų, jog yra silpni ir ligoti, taptų itin lengvu grobiu. Nors naminiai triušiai auga visai kitomis sąlygomis, minėtasis instinktas išlieka gyvūnėlio prigimtyje. Tai reiškia, kad pastebėti, jog jūsų triušis serga, yra labai sunku. Nepamirškite – triušiai yra smulkūs gyvūnėliai, todėl net ir menkiausi negalavimai gali tapti jų mirties priežastimi.

Viduriavimas

Jaunesni triušiukai viduriuoja kur kas dažniau nei vyresnio amžiaus augintiniai. Jei viduriavimas nėra dažnas, o pats triušiukas atrodo visiškai sveikas, galite palaukti parą. Jei situacija nesikeičia, važiuokite pas veterinarą. Jei triušis viduriuoja nesustodamas, nieko nelaukite ir augintinį vežkite specialistui. Tai gali būti itin rimtos ar net mirtinos ligos simptomas.

Pasunkėjęs kvėpavimas

Veterinarijos klinika tvirtina, kad kiekvienas triušio šeimininkas turi žinoti, kiek kartų per minutę įkvepia jų augintinis. Paprastai triušiukai įkvepia 30–60 kartų, bet gali kvėpuoti ir dažniau – viskas priklauso nuo individualios triušio organizmo veiklos. Jei kvėpavimas tampa kur kas lėtesnis, triušiui kvėpuojant girdimas kriokimas, reikia susirūpinti mažylio sveikata. Jei triušiuko lūpos ir liežuvis tampa melsvi, tai reiškia, kad augintiniui trūksta deguonies. Nieko nelaukdami vežkite augintinį pas veterinarą.

Kraujavimas

Jei triušis susižeidė (arba jį sužeidė kitas gyvūnas), kurį laiką žaizdos gali kraujuoti. Itin dažna klaida – laukimas. Negydykite triušio patys ir nesitikėkite, kad augintinis pats savimi pasirūpins. Vežkite triušiuką pas veterinarą, kadangi mažylis gali netekti daug kraujo, be to, padidėja galimybė užsikrėsti gyvybei pavojingomis infekcijomis.

Galūnių lūžiai

Stuburo ir galūnių lūžius triušis gali patirti tuo atveju, jei augintinis iškrenta jums iš rankų arba nukrenta nuo aukštesnio paviršiaus. Jei triušiukui lūžta stuburas, gali įvykti dalinis arba visiškas galūnių paralyžius. Tokiu atveju jums būtina specialisto pagalba. Laiku suleisti steroidiniai vaistai gali sumažinti tinimą stuburo smegenyse ir dalis triušiukų turi galimybę pasveikti. Jei lūžta augintinio galūnės, gydymui reikalingas gipsas. Veterinarijos klinika primena, kad iš didesnio aukščio kritusiam triušiui būtina atlikti ir vidaus organų patikrą.

Leave a Reply