Universalių batų nebūna arba kodėl padangos „2in1“ neegzistuoja

padangosNors dar tik vasaros vidurys, tačiau protingi vairuotojai, jau dabar žvalgosi į žiemines padangas, kurios šiuo metu kainuoja šiek tiek pigiau ir nelaukia, kada prasidės naujo automobilio apavo paieškų įkarštis. Padangų platintojai pastebi tendenciją, kad Lietuvoje yra populiarūs 4 padangų naudojimo būdai. Pirmasis  - sezoninis padangų keitimas, kai vairuotojas įsigyja vasarinių ir žieminių padangų komplektus ir juos keičia, kas 3-5 metus. Kitas – pirmenybę teikia dėvėtoms arba restauruotoms padangoms. Trečiasis – ištisus metus naudoja vieną universalių padangų komplektą. Ir galiausiai – šiltuoju metų laikotarpiu važinėja su žieminėmis padangomis.

Akivaizdu, kad pats teisingiausias ir populiariausias būdas, kurį renkasi didžioji dalis šalies vairuotojų – turėti du padangų komplektus ir juos reguliariai keisti. Kita vertus, maždaug ketvirtadalis visų vairuotojų renkasi mažiau saugesnį ir patikimesnį būdą ir ištisus metus važinėja su universaliomis padangomis. Anot specialistų, universalios padangos dažnai pasirenkamos dėl nori sutaupyti, tačiau toks pasirinkimas neturėtų būti skatinamas, siekiant automobilio saugumo. Universalių padangų didžiausias iššūkis laukia žiemą, mat tokios jų savybės, kaip valdymas, stabdymo ir slydimo kelias bei kiti parametrai niekada nebus tokie geri, kaip žieminių padangų. Tuo tarpu, pavasarį ir vasarą universalios padangos greičiau dyla ir nusidėvi, todėl jas tenka dažniau keisti. Tad noras nušauti du zuikius vienu šūviu, perkant šias padangas, yra tik iliuzija, kuri slepiasi po žodžiu „universalus“.

Geros padangos yra tokios, apie kurias nereikia galvoti net ir esant prastoms vairavimo sąlygoms, todėl specialistai primygtinai vairuotojams rekomenduoja vasarą važinėti vasarinėmis padangomis, o žiemą – žieminėmis. Kita vertus, padangų pardavėjai pastebi ir pozityvius pokyčius vairuotojų elgsenoje: vis mažiau vairuotojų žavi restauruotos arba dėvėtos padangos, pirmenybė yra teikiama gerai žinomiems padangų gamintojams, kurie garsėja savo produkcijos kokybe ir patikimumu, o ne pigioms padangoms iš turgaus.

Taupumas yra gera ir vertinama savybė, tačiau taupyti būtina protingai bei atsakingai, ypač tada, kai kalba eina apie vairuotojo, keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumą.

 

 

Leave a Reply