Teniso inventories: teniso tinklas, raketės ir kamuoliukas

Visą gyvenimą vyrai dažniausiai neįsivaizduoja nei savaitės be krepšinio ar futbolo, nes Lietuvoje šios dvi sporto šakos pramogai yra patraukliausiai. Kaip vaikystėje kamuoliu žaidė, taip ir būdami suaugę kamuolį tebespardo ir tebemėto. Tačiau vyrams derėtų išbandyti dar vieną sporto šaką, kuriai reikia ne mažiau fizinės ištvermės nei anoms dviems, tik va reikia bėgioti paskui kurtennis tinklas kas mažesnį kamuoliuką. Gal todėl ir sudėtingiau? Gal todėl tenisas ir neturi tiek daug gerbėjų? Nors ne, greičiau tenisui trūksta populiarumo, nes nėra labai daug vietų, kur būtų galima jį žaisti, o krepšinio lanką pasikabinti galima nors ir ant garažo sienos ar medžio kamieno. Panašiai ir su futbolu, kuriam pakanka tiesiog atviresnio ploto ir galima kuo puikiausiai spardyti kamuolį. O va tenisui turi būti ištemptas teniso tinklas, reikia aikštelės specialia danga, reikia teisėjų. Taigi, teniso išmokti žaisti taip lengvai nepavyks, kadangi reikia ne tik specialios įrangos, bet ir žaidimui pritaikytos vietos. Teniso nepažaisite paprastoje pievelėje, esančioje tarp daugiabučių, o futbolą mėgėjiškai tikrai galite pažaisti ar rasti krepšinio lanką ir žaisti vienas prieš vieną ar trys prieš tris, kaip įprasta gatvės krepšinyje. O va gatvės teniso tai nėra, čia šuo ir pakastas, kuris lemia mažą šios sporto šakos populiarumą. Ir vis dėlto, vienas Lietuvos tenisininkas nepasiduoda ir kovoja už tai, kad tenisą pamiltų kuo daugiau žmonių. Tai Ričardas Berankis, talentingas tenisininkas, kuris skina pergales teniso kortuose ir yra rimtas varovas net ir šio sporto favoritams iš kitų šalių.

Svarbiausia, kad teniso tinklas, kamuoliukas ir teniso raketės būtų dažnai naudojami, kadangi tik dedant labai daug pastangų galima pasiekti tokių rezultatų, kokius pasiekė R. Berankis. Tik va, teniso tinklas, kad būtų galimas kokybiškas žaidimas, turi būti įtemptas nei per daug, nei per mažai, nes nuo to priklauso ir tinklo aukštis. Žinoma, šiuo klausimu rūpinasi ne teniso žaidėjai, o teniso korto prižiūrėtojai. O viskas, ką turi padaryti sportininkas prieš žaisdamas, tai yra tinkamai psichologiškai nusiteikti ir padaryti apšylimą, kad nepasitemptų riešo, čiurnos ar kurio nors raumens. Turbūt nėra tokio sportininko, kuris nebūtų patyręs kokios nors fizinės traumos. Vieni jas patiria nereikšmingas ir greitai vėl gali žaisti, o kitiems, pasitaiko, kad tenka su sportininko karjera ir atsisveikinti, dėl ko sporto aistruoliams būna tikrai apmaudu, jei jie buvo būtent to sportininko gerbėjai. Žinoma, kad turėti gerbėjų, pirmiausia reikia turėti sportinių pasiekimų, laimėtų taurių ar prizinių vietų turnyruose. Kita vertus, karščiausi sportininko gerbėjai ir rimčiausias palaikymo komanda yra jo šeima, kiti artimieji. Bet kuriam sportininkui reikia palaikymo, nes nuo to dalinai priklauso sportininko nusiteikimas.

Grįžtant prie teniso inventoriaus, tai teniso tiklas turi būti standartinio dydžio, kad jo ilgis būtų tinkamas nuo vieno teniso aikštelės krašto iki kito. Abiejose pusėse kuoliukai stovi, prie kurių tinklas ir pririšaas reikiamu įtempimu. Sportinių prekių parduotuvėse parduodamas teniso tinklas visada bus tinkamų matmetnų. Tai reiškia, kad iš karto įsigijus geros kokybės prekes, tokias kaip: teniso tinklas, teniso kamuoliukas ir teniso raketės, galima iš karto treniruotis tiek, kiek bus jėgų ir laisvo laiko. Be abejonės, vienas pats su savimi nepažaisi teniso, todėl reikia rasti ir kokį nors bendramintį, kuris norėtų prakaitą treniruotėse lieti kartu su jumis.

Leave a Reply