Ar jums reikia paskolos?

paskolosFinansiniai klausimai skatina nemenkai pamąstyti. Ar reikia konkretaus pirkinio? Ar konkrečioje vietoje vertėtų taupyti? Ar gaunamas atlyginimas tenkina? Ar pavyksta efektyviai valdyti savo lėšas? Ne mažiau klausimų kyla ir pradėjus galvoti apie paskolos pliusus bei minusus.

Kreditas ar paskola?

Bene pagrindinis skirtumas tarp kredito ir paskolos – pinigų suma. Kreditas gali siekti vos 50 eurų. Na, o paskolos dažnai būna žymiai didesnės (tikslai taip pat didesni, pavyzdžiui, pasistatyti namą). Kad ir koks skolinimosi „žanras“ pasirenkamas, bet kuriuo atveju tai yra įsipareigojimas. Nereikėtų nuvertinti net minėtos 50 eurų sumos.

Kreditas yra trumpesnis įsipareigojimas, bet nepasvėrus finansinių galimybių įsisukama į tokį „voverės ratą“, kad nusprendžiama dar pasiskolinti, paskui dar, kol prireikia refinansuoti.

Paskolos galbūt labiau siejamos su atsakingumu, nes, pavyzdžiui, noras statyti namą dažniausiai būna apgalvotas, imama pinigų suma nemaža, vadinasi, įsipareigojimas tikrai rimtas. Tačiau nereikėtų nuvertinti ir kreditų, nes jie – taip pat įsipareigojimas. Anksčiau minėta 50 eurų suma niekuo nenusileidžia 100-ui.

Ar jums reikia paskolos?

Straipsnio pavadinimas gali būti suprantamas įvairiai.

Ar norint įsigyti tam tikrą daiktą jums reikia paskolos?

Ar pakaktų kredito, ar reikalinga paskola?

Ar sprendimas įsigyti didelį pirkinį pakankamai motyvuotas ir tikrai imsite paskolą?

Ar…

Tokių „ar?“ yra daugybė. Svarbiausia – blaivus mąstymas, nes skolinimasis nėra ta sritis, kur pageidaujamas spontaniškumas. Tiek 300, tiek dešimteriopai stambesnė suma – ne šiaip kasdienis apsipirkimas prekybos centre ar planavimas, į kokį spektaklį nueiti.

Rinka ir poreikis

Kalbant apie paskolas dėmesys krypsta į rinkos sąvoką, į paklausos ir pasiūlos apibrėžimus. Jei visiems pakaktų turimų pinigų, tai nereikėtų ir paskolų. Tačiau net ir uoliai dirbant ne visada pavyksta įgyvendinti finansinius tikslus. Na, o skolinančios bendrovės stengiasi reprezentuoti save kaip įmanoma patraukliau, kiekvienas rinkos dalyvis siekia pritraukti interesantų viliojančiais pasiūlymais. Ir vis dėlto šioje vietoje minėtina, kad kreditų ir paskolų vartojimo ratai atskiri. Paskolos yra tarsi asmeniškesnės, apie jas reklamos taip garsiai netrimituoja. Na, o kreditai – rodos, tik imk ir naudokis. Ko gero, tai natūralu – kuo skolos objektas didesnis (t. y. kuo didesnė pinigų suma), tuo rimčiau viskas pateikiama, nes bankai nenori rizikuoti.

Kad jau pradėjome temą apie rinką, ne mažiau įdomu pasirausti po reklamų kraitelę. Kreditai reklamuojami demonstratyviai – su tuo veikiausiai sutiksite. Tačiau ne tik smulkesnes sumas skolinančios įstaigos, bet ir bankai (bent jau pristatydami kitokias, su paskolomis nesusijusias paslaugas) pastaruoju metu nevengia linksmesnių vaizdelių ar frazių, nevengia pasirodyti kitame vaidmenyje, o ne kaip solidūs kostiumuočiai.

Pratęsiant minčių dėstymą apie bankų veiklą nesunkiai atsekamos tokios tendencijos kaip modernumas, paprastumas. Reklamų specialistai atlieka kūrybingą darbą.

Iš kokios pusės bepažvelgtum, kreditų ir paskolų temoje daug visokių aspektų, dominančių tiek ekonomikos, tiek reklamos, tiek įvairių kitų sferų specialistus. Ką ir kalbėti apie vartotojų nuomones – šios skirtingos, kai kada pozityvios, kai kada negatyvios. Jei paimtą kreditą pavyko grąžinti be nesklandumų, tai ir atsiliepimai pozityvūs. Jei nenusisekė, tuomet ir nuomonė atvirkštinė. Nesunku suprasti, kad ne visada paslaugos teikėjai kalti. Daug kas priklauso nuo klientų vartojimo įpročių ir įpročio skaičiuoti (arba neskaičiuoti) pinigus.

Ar reikia skolintis, ar ne, šis straipsnis nepasakys, bet tikriausiai paskatins pamąstyti. Svarbiausia skolintis atsakingai – tai patvirtins kiekvienas, pasinaudojęs tokio tipo paslauga. Juk atsakingumas čia yra vienas iš kertinių aspektų. Ir jei prireikia papildomų pinigų, džiaugiamasi galimybe pasiskolinti. Bet palankiausia situacija būna tada, kai nenuvertinama nei 300, nei 50 eurų suma ir kai laikomasi sudarytos sutarties punktų.

 

 

Greitieji kreditai pramogoms

greitieji kreditaiPritrūkote pinigų pramogoms? Gerai pagalvokite, iš kur jų gauti. Greitieji kreditai – pirmoji mintis, kuri šauna į galvą. Deja, tai nėra geriausias pasirinkimas. Ir štai kodėl…

Jauni žmonės dažnai į pramogas žiūri kiek lengvabūdiškai. Jiems atrodo, kad klube vyksta pilnavertis gyvenimas, į kurį negaila investuoti savo resursus. Deja, klubai, koncertai ir kitos pramogos yra gana trumpalaikės investicijos.

Tai supranta ne tik jaunuolių tėvai, bet ir kreditų bendrovės. Tiesa, dažnai jos neklausia kredito paskirties, todėl čia kyla didelės pagundos.

Reikia gerai apmąstyti, ar tikrai pramoga verta finansinės naštos, kurią uždeda su kiekviena paimta paskola, nesvarbu, ar ji 100 ar 1000 eurų.

Kokioms gi pramogoms dažniausiai skolinamasi?

  1. Kelionės. Tai viena iš tų pramogų, kurias pateisina visi – tiek jauni, tiek subrendę paskolos gavėjai. Keliaujame tik kartą, o pinigus visada uždirbsime ir atiduosime. Atostogas reiktų organizuoti taip, kad skolintis nereikėtų. Geriau jau taupyti visus metus, negu paskutinę akimirką nerti į skolas, o sugrįžus iš kelionės, pajausti sunkią finansinę naštą.
  2. Koncertai. Norite pamatyti Madonos koncertą Berlyne? Prašom! Iki Berlyno lėktuvo bilietai nėra labai brangūs, tad didžiąją dalį išlaidų sudaro apgyvendinimas ir pats bilietas į koncertą. Tai gali būti ir 50 eurų ir 500. Tokia suma gali būti per didelė studentui, kuriam draugai netikėtai pasiūlė savaitgalio nuotykį.
  3. Asmeninės šventės. Taip, gavote kvietimą į draugų vestuves. Jums reikės suknelės ar kostiumo, taip pat vokelio ir bent 50 eurų jame… Taip pat batų, apsilankymo kirpykloje, kad padarytų šukuoseną, profesionalaus manikiūro, soliariumo ir dar krūvos dalykų. Tai kainuos kelis šimtus eurų, kurių neturite. Greitieji kreditai padės, bet ar po vestuvių laikas neapkars?
  4. Vakarėliai. Vakarėliai klube, studentų renginiai ir kitokio rango renginukai taip pat reikalauja netikėtų išlaidų. Juk investuojate į savo socialinį gyvenimą ir ryšius su kitais žmonėmis, kurie gali būti naudingi ateityje. Tik ar tokia investicija atsipirks – neaišku.

Tikrai yra ir daugiau progų, tačiau akivaizdu, kad ne visada pavyksta išvengti skolinimosi, nes atsisakyti irgi nelabai eina. Ypač, kai esate kviečiami į asmenines šventes ar gaunate dovanų kelionę į šiltus kraštus. Greitieji kreditai – tik viena iš išeičių. Visada palaikykite gerus santykius su giminaičiais. Jie gali padėti kur kas dažniau, nei kreditų bendrovės. Ir už mažesnes palūkanas. O jei nerandate, kas paskolina, kreipkitės, kreditų davėjai visada padės.

Kreditai renginiams

kreditaiVartant nuotraukų albumą, atmintyje iškyla gražiausios praeities akimirkos – vestuvės, krikštynos, jubiliejai, bendro gyvenimo kartu sukaktys ir begalė kitų. Tačiau kiekvieną puikų renginį lydi ir organizaciniai rūpesčiai bei neplanuotos arba numatytą biudžetą viršijančios išlaidos, kurios dažnai apkartina šventės ar renginio organizatorių planus. O juk taip norisi, kad viskas būtų idealu – gerai parinkta vieta, profesionalus fotografas, kokybiškas maistas, renginio vedėjas ir pan. Taigi, ką daryti, jei iki tobulo renginio reikia tiek ne daug, tačiau piniginės turinys pasiekė kritinį tašką? Tokioje situacijoje galimi keli variantai – kreditai arba paskola ir artimųjų.

Kalbant apie pastarąją, didelė dalis žmonių vengia skolintis iš draugų ar artimųjų. Visų pirma, puikiai žinome, kad norint sugadinti gerus santykius, tereikia pasiskolinti pinigų. O visų antra, norime konfidencialumo, siekiame išvengti apkalbų ir gandų. Kaip sako mūsų senoliai: „būkim biedni, bet teisingi“, tačiau tie, kurie organizuoja grandiozinį renginį ir skolinasi pinigus, sulaukia neigiamos nuomonės – švęsti nori, o neturi iš ko. Taigi, dėl šių priežasčių vis daugiau žmonių renkasi alternatyvą – kreditą.

Kreditai suteikia galimybę greitai ir patogiai pasiskolinti trūkstamą pinigų sumą, kurią galėsite leisti taip kaip norite. Jums nereikės aiškinti, kokių priežasčių vedami skolinatės, jums nereikės pateikti ataskaitos, kur išleidote pinigus. Svarbiausia, kad laiku gražintumėte kreditą, o jei supratote, kad nespėsite to padaryti, prasitęstumėte kredito grąžinimo terminą. Žinoma, kreditai kaip ir bet kokia kita paskola turi savo palūkanas, kurios priklauso nuo sumos dydžio bei grąžinimo termino. Tiesa, palūkanos, kurias jau spėjo apipinti mitais, ne va jos milžiniškos, išties yra pakankamai draugiškos vartotojų piniginei, todėl baimintis, kad pasiimtas kreditas taps jūsų asmeninės finansinės krizės pradžia, nereikėtų. Svarbu, kad įvertintumėte savo finansines galimybes laiku jį grąžinti.

Taigi, kai kreditai papildys jūsų banko sąskaitą, beliks tik pabaigti pradėtus darbus. Be abejo, taupyti svarbu ir brandu, tačiau kartais gyvenime ir taip būna mažai malonumų, tad, kodėl derėtų atsisakyti suorganizuoti savo svajonių vestuves ir įsimintiną jubiliejų. Pinigais mus įgalina ir suteikia laisvę, visgi, nepamirškite būti atsakingi.