Žalingi įpročiai ir kreditai: kaip apsaugoti priklausomus žmones

kreditasApie paskolas kartais sakoma taip: kreditas kreditui nelygu. Kadangi skirtingi žmonės ir skirtingai skolinasi. Mat kreditas automobiliui perspektyvaus, daug dirbančio žmogaus gyvenime gali atnešti dar didesnes pajamas, padėti karjeroje ir kitur. O štai priklausomybių turinčiam žmogui kreditas kaip tik tik padės ristis į skolų duobę. Taigi, daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Paskolos gali būti panaudojamos protingai arba beprasmiškai. Šį kartą – apie priklausomybes, paskolas ir atsakomybę, kuria turėtų dalintis ir priklausomybių turintys žmonės, ir jų artimieji.

Kuo gali baigtis priklausomybės ir greitieji kreditai

Jeigu žmogui kreditas automobilio pirkimui reikalingas, tai gali suprasti, ir net teisinti nereikia – viskas ir taip aišku. Tačiau kaip dėl tų kartų, kada paskola internetu imama tiesiog nepagalvojus, kam jos išvis reikia. Priklausomybės, ką jomis įvardijame? Paprastai tai yra neadekvatus elgesys, kurį sukelia kažkokia trauka tam tikram veiksmui. Didžiausia priklausomybė Lietuvoje yra alkoholiui. Žmonės dirba ir geria, ilsisi ir geria. Dėl alkoholio griūva šeimos, atsitinka daug blogų dalykų. Žmonės, kurie geria, vieni kitus tempia žemyn. Tačiau pateikus pirmą kartą paraišką dėl paskolos, gal žmogus tuo metu dirba, ir jam ta paskola bus lengvai suteikta, niekam net neįtariant apie sunkias priklausomybes. Taigi, jos gali baigtis tikrai nemaloniais dalykais, ir nieko čia nepadarysi. Deja, taip jau yra. Taigi, su priklausomybėmis galima labai prisižaisti. Pavyzdys – žmogus skolinasi susimokėti už komunalines paslaugas, nes pragėrė atlyginimą. Pinigus suvartoja, dar likusius ir prageria. Paskui reikia paskolą grąžinti. Nesvarbu, ar tai bu vo greitasis kreditas remontui, ar kažkam kitam, tačiau paskola yra paskola, ir ją grąžinti reikia. Niekas tavęs neklausia, kam tu skoliniesi. Taigi, kartais, turint priklausomybių ir gavus paskolą, gali atsirasti daug problemų. Blogiausias scenarijus ilgai negrąžinus paskolų: turto areštavimas.

Juodasis sąrašas: į jį verta patekti

Kaip tvarkytis su tokiomis problemomis? Viena iš išeičių yra savanoriškai įsirašyti į juodąjį sąrašą. Kreditas be pabrangimo ir apskritai joks kreditas tau nebus suteikiamas, jeigu save įsirašysi į specialų sąrašą, kuris siekia apsaugoti priklausomybių turinčius asmenis pačius nuo savęs ir savo veiksmų. Taigi, šis juodasis sąrašas gali būti savanoriškai pasirinktas sąmoningumo akimirką, siekiant save išgelbėti iš tolimesnių problemų.

Artimųjų pagalba svarbi

Labai svarbu, kad priklausomybių turintis asmuo visada gautų pagalbą ir paramą iš artimųjų. Labai dažnai šeima nusigręžia nuo tokio žmogaus, nes laikoma, kad šitas asmuo sugriauna šeima. Tarkime, vyras geria ir tai užtraukia didelę naštą visai šeimai. Taigi, artimųjų pagalba yra tikrai svarbi tokiam žmogui. Dėl to reikia nuolat galvoti apie tai, ką būtų galima daryti, kad toks žmogus būtų apsaugomas. Gali ir artimieji padėti jam įsirašyti į tą sąrašą.

Niekada nesiskolinti dėl kitų

Patariama niekada neimti greitojo kredito dėl kito žmogaus. Kartais draugai prašo paskolinti, jeigu turime tvirtą  valią, galime atsisakyti. Taip pat gali atsitikti ir taip, kad jie prašys, kad jūs savo vardu paimtumėte kreditą, o jie neva grąžins. Tai daug blogiau negu šiaip paskolinti, nes jūs turėsite mokėti paskolą, jeigu jūsų draugui kas nors atsitiks. Niekada nesiskolinkite iš kreditų teikimo bendrovių dėl kitų žmonių. Tai – itin neatsakingas elgesys, kuris gali pridaryti labai daug problemų, jau nekalbant apie tai, kad tai būtų ir taškas draugystėje. Kartais vardan draugystės išsaugojimo draugams geriau nepadėti.

 

Greitieji kreditai pramogoms

greitieji kreditaiPritrūkote pinigų pramogoms? Gerai pagalvokite, iš kur jų gauti. Greitieji kreditai – pirmoji mintis, kuri šauna į galvą. Deja, tai nėra geriausias pasirinkimas. Ir štai kodėl…

Jauni žmonės dažnai į pramogas žiūri kiek lengvabūdiškai. Jiems atrodo, kad klube vyksta pilnavertis gyvenimas, į kurį negaila investuoti savo resursus. Deja, klubai, koncertai ir kitos pramogos yra gana trumpalaikės investicijos.

Tai supranta ne tik jaunuolių tėvai, bet ir kreditų bendrovės. Tiesa, dažnai jos neklausia kredito paskirties, todėl čia kyla didelės pagundos.

Reikia gerai apmąstyti, ar tikrai pramoga verta finansinės naštos, kurią uždeda su kiekviena paimta paskola, nesvarbu, ar ji 100 ar 1000 eurų.

Kokioms gi pramogoms dažniausiai skolinamasi?

  1. Kelionės. Tai viena iš tų pramogų, kurias pateisina visi – tiek jauni, tiek subrendę paskolos gavėjai. Keliaujame tik kartą, o pinigus visada uždirbsime ir atiduosime. Atostogas reiktų organizuoti taip, kad skolintis nereikėtų. Geriau jau taupyti visus metus, negu paskutinę akimirką nerti į skolas, o sugrįžus iš kelionės, pajausti sunkią finansinę naštą.
  2. Koncertai. Norite pamatyti Madonos koncertą Berlyne? Prašom! Iki Berlyno lėktuvo bilietai nėra labai brangūs, tad didžiąją dalį išlaidų sudaro apgyvendinimas ir pats bilietas į koncertą. Tai gali būti ir 50 eurų ir 500. Tokia suma gali būti per didelė studentui, kuriam draugai netikėtai pasiūlė savaitgalio nuotykį.
  3. Asmeninės šventės. Taip, gavote kvietimą į draugų vestuves. Jums reikės suknelės ar kostiumo, taip pat vokelio ir bent 50 eurų jame… Taip pat batų, apsilankymo kirpykloje, kad padarytų šukuoseną, profesionalaus manikiūro, soliariumo ir dar krūvos dalykų. Tai kainuos kelis šimtus eurų, kurių neturite. Greitieji kreditai padės, bet ar po vestuvių laikas neapkars?
  4. Vakarėliai. Vakarėliai klube, studentų renginiai ir kitokio rango renginukai taip pat reikalauja netikėtų išlaidų. Juk investuojate į savo socialinį gyvenimą ir ryšius su kitais žmonėmis, kurie gali būti naudingi ateityje. Tik ar tokia investicija atsipirks – neaišku.

Tikrai yra ir daugiau progų, tačiau akivaizdu, kad ne visada pavyksta išvengti skolinimosi, nes atsisakyti irgi nelabai eina. Ypač, kai esate kviečiami į asmenines šventes ar gaunate dovanų kelionę į šiltus kraštus. Greitieji kreditai – tik viena iš išeičių. Visada palaikykite gerus santykius su giminaičiais. Jie gali padėti kur kas dažniau, nei kreditų bendrovės. Ir už mažesnes palūkanas. O jei nerandate, kas paskolina, kreipkitės, kreditų davėjai visada padės.

Kreditai renginiams

kreditaiVartant nuotraukų albumą, atmintyje iškyla gražiausios praeities akimirkos – vestuvės, krikštynos, jubiliejai, bendro gyvenimo kartu sukaktys ir begalė kitų. Tačiau kiekvieną puikų renginį lydi ir organizaciniai rūpesčiai bei neplanuotos arba numatytą biudžetą viršijančios išlaidos, kurios dažnai apkartina šventės ar renginio organizatorių planus. O juk taip norisi, kad viskas būtų idealu – gerai parinkta vieta, profesionalus fotografas, kokybiškas maistas, renginio vedėjas ir pan. Taigi, ką daryti, jei iki tobulo renginio reikia tiek ne daug, tačiau piniginės turinys pasiekė kritinį tašką? Tokioje situacijoje galimi keli variantai – kreditai arba paskola ir artimųjų.

Kalbant apie pastarąją, didelė dalis žmonių vengia skolintis iš draugų ar artimųjų. Visų pirma, puikiai žinome, kad norint sugadinti gerus santykius, tereikia pasiskolinti pinigų. O visų antra, norime konfidencialumo, siekiame išvengti apkalbų ir gandų. Kaip sako mūsų senoliai: „būkim biedni, bet teisingi“, tačiau tie, kurie organizuoja grandiozinį renginį ir skolinasi pinigus, sulaukia neigiamos nuomonės – švęsti nori, o neturi iš ko. Taigi, dėl šių priežasčių vis daugiau žmonių renkasi alternatyvą – kreditą.

Kreditai suteikia galimybę greitai ir patogiai pasiskolinti trūkstamą pinigų sumą, kurią galėsite leisti taip kaip norite. Jums nereikės aiškinti, kokių priežasčių vedami skolinatės, jums nereikės pateikti ataskaitos, kur išleidote pinigus. Svarbiausia, kad laiku gražintumėte kreditą, o jei supratote, kad nespėsite to padaryti, prasitęstumėte kredito grąžinimo terminą. Žinoma, kreditai kaip ir bet kokia kita paskola turi savo palūkanas, kurios priklauso nuo sumos dydžio bei grąžinimo termino. Tiesa, palūkanos, kurias jau spėjo apipinti mitais, ne va jos milžiniškos, išties yra pakankamai draugiškos vartotojų piniginei, todėl baimintis, kad pasiimtas kreditas taps jūsų asmeninės finansinės krizės pradžia, nereikėtų. Svarbu, kad įvertintumėte savo finansines galimybes laiku jį grąžinti.

Taigi, kai kreditai papildys jūsų banko sąskaitą, beliks tik pabaigti pradėtus darbus. Be abejo, taupyti svarbu ir brandu, tačiau kartais gyvenime ir taip būna mažai malonumų, tad, kodėl derėtų atsisakyti suorganizuoti savo svajonių vestuves ir įsimintiną jubiliejų. Pinigais mus įgalina ir suteikia laisvę, visgi, nepamirškite būti atsakingi.