Šunų mityba. Pieno pakaitalas šunims

Šunys yra panašūs į žmones, dažnai net išoriškai šuo panašus į savo šeimininką. Ir tai gražu. Bet ar žmogaus ir šuns mityba tikrai turi būti tokia pati? Kinologų teigimu, šuo gali ėsti daržoves ir vaisius, jei tik jos jiems patinka, galima jų duoti ir nuo to nieko nebus. Jei šuo mėgsta obuolį, agurką, papriką ir bananą, ir pan., tai dar nereiškia, kad šuo – vegetaras. Specialios dietos šunims sudarinėti tikrai nereikia, nebent jis kuo nors 87794435sirgtų ir tai lieptų jo veterinaras. Tačiau net ir vaisius bei daržoves mėgstančiam šuniui reikia ir mėsos, kaulų. Kas dėl kaulų, tai patariama neduoti šuniui tik žuvies kaulų ir vištienos kaulų, nes šie gali įstrigti gerklėje, tai būtų pavojinga. Aštrus kaulas gali šunį sužeisti net ir iš vidaus, nors jis bus sklandžiai jį nurijęs, bet aštrus galas gali pradurti žarnyną ir pan. Todėl to reikia vengti. Okaip dėl to, ką šuo geria / laka? Savaime aišku, šuniui turi niekada netrūkti vandens dubenėlyje. Vanduo šuniui būtinas kaip ir bet kuriam gyvam organizmui, žmogui, augalui, paukščiui, ar net grybui. Viskam, kas auga reikia vandens. O kaip dėl pieno? Tikriausiai esate girdėję, kad jau yra sukurtas pieno pakaitalas šunims. Kam reikalingas pieno pakaitalas šunims? Šunys, kaip ir žmonės, ne visi toleruoja tikrą pieną, kuris yra riebus ir turi savyje cukraus. Tada šuniui labiau tinkamas pieno pakaitalas šunims. Tačiau labiau tikėtina, kad pieno pakaitalas šunims yra reikalingas, kol jie visiškai mažiukai (1 – 35 d.), bei kalytei, kol ji žindo šunyčius. Tai visi šuniukai ir jų mama jausis gerai, nes tas pieno produktas jiems suteiks taip trokštamų maisto medžiagų. Gyvybė yra stebuklas, todėl, jei kalytei reikia pagalbos ir ji negali žindyti, nes turi per mažai pieno, tai pieno pakaitalas šunims bus tikras pagalbininkas. Maži šunyčiai ims greitai augti ir stiprėti gaudami pieno. Juk to ir nori visi šunų mylėtojai.

Dar šuniui augant šeimininkas turi nuspręsti, ar baigusis periodui, kai buvo reikalingas pieno pakaitalas šunims, jis šers savo šunį panašiu maistu, kokį gaminasi sau, ar šuo gyvens ėsdamas tik specializuotą, tik šunims skirtą sausą ėdalą bei konservus, specialias košes. Taip pat yra ir trečias variantas, kai šuo daugiau gauna specializuoto maisto ir taip pat gauna ir naminio maisto, nes pastoviai „iškaulija“ iš šeimininkų ką nors skanaus savo mielomis šuniškomis akytėmis tyliai sėdėdamas ir net neinkšdamas, tiesiog kantriai laukdamas ir išlaukdamas. Šuo nėra kvailas jis sąmoningai būna šalia, kai valgote, netriukšmauja, nes žino, kad bus išvytas. Tačiau neleiskite šuniui jūsų taip terorizuoti valgymo metu. Šuo turi gauti disciplinos

ir šeimininkus gerbti, netrukdyti jiems valgyti. Tuo metu, kai valgote, šuo net neturėtų būti virtuvėje. Nebūkite silpnavaliai augindami šunis, nes šuo neturi jaustis šeimininku ir jausti, kad gaus ką nori iš jūsų tada, kada tik panorės. Padėti turi valdyti šeimininkas. Tam yra skirtos dresūros pamokėlės. Dresūra tai ne tik sėst, gult ir būt greta. Tai kur kas daugiau, tai šuns išmokymas kaip namuose galima elgtis ir kaip ne. Šuniui, kaip ir vaikui, reikia taisyklių, kurių privalu laikytis. Disciplina padeda ugdyti geresnį charakterį. Šuo suaugęs ir pieno pakaitalas šunims jam seniai nebereikalingas, tad nebelepinkite jo, tarsi vis dar būtų mažylis.

 

Leave a Reply