Stumdomos durys – estetiškas bei praktiškas interjero sprendimas

stumdomos durysSvarstote kardinaliai pakeisti pabodusį namų interjerą? O gal ieškote varianto, kaip praktiškiau išnaudoti kiekvieną nedidelio ploto patalpos kertelę? Stumdomos durys – abiejų minėtų problemų sprendimas ir dar daugiau. Nebijokite, jog dėl tokios interjero detalės jūsų namuose pradės tvyroti oficialumo atmosfera (iki šiol šio tipo durys dažniausiai būdavo sutinkamos visuomeninės reikšmės pastatuose) – galėsite rinktis iš daugybės prieinamų dizaino variantų.

Kaip atrodo stumdomos durys, įsivaizduojame visi: pastarosios gali slankioti palei sieną ar į pastarąją „įvažiuoti“ (tam įrengiama speciali niša). Pirmuoju atveju durų judėjimui reikia palikti pakankamai erdvės prie sienos, tad misija „vietos taupymas“ nėra maksimaliai įgyvendinta. Tačiau techniškai tai, lyginant su į sieną įmontuojamomis durimis, yra paprasčiausiai įgyvendinamas variantas.

Stumdomosios durys sudarytos iš:

  • Bėgių sistemos

Ši susideda iš profilio bei ratukų. Tai – pagrindė durų dalis, į kurios kokybę būtina investuoti. Nuo to priklauso, ar durys lengvai slankios, ar jų judėjimo nelydės ausiai nemalonūs garsai. Negana to, nekokybiški ratukai gali sulūžti, o profiliai – deformuotis.

  • Durų užpildo

Sprendžiant šį klausimą, gali pasireikšti tiek fantazija, tiek ir poreikis sutaupyti. Stumdomos durys, pagamintos iš laminuotų medžio drožlių plokštės (pastarųjų paviršius gali būti padengiamas pageidaujamų ornamentų plėvele) ar medienos. Pirmąjį variantą rinksis taupesnieji, o antrąjį – galintieji sau leisti daugiau.Stumdomųjų durų dizaino galimybės plačios – skirtingų medžiagų derinimas, spalvos, ornamentai ir panašiai. Kartu tai gali tapti ne tik patalpų atskyrimo priemone, bet ir savotišku meno kūriniu bei patalpos akcentu.

Stumdomos durys mėgiamos dėl galimybės įnešti į patalpą tiek realios, tiek ir vizualios erdvės. Pastarosios suteikia pageidaujamo modernumo bei išskirtinumo. Tiesa, būtina atsižvelgti į bendrą aplinkos interjerą: klausimas, ar toks sprendimas tinkamas, tarkime, kaimiško stiliaus patalpose…Stumdomosios sistemos gali padėti išvengti kai kurių traumų, kurios dažnos naudojantis tradicinėmis varstomomis durimis, tarkime – prispaustų pirštų. Aišku, reikia turėti galvoje, jog tai – pakankamai trapus daiktas: netyčia atsirėmus, durys gali būti rimtai sugadintos. Šios durys nėra tinkamos, jei pageidaujama geros garso bei šilumos izoliacijos ar kvapų sulaikymo.

Leave a Reply