Stalo žaidimai – smagi ir turininga laisvalaikio veikla

stalo žaidimaiKartais žmonės sako, jog nėra ką veikti. O kartais kaip tik atvirkščiai – darbų daugybė. Ir vienu, ir kitu atveju rekomenduotini stalo žaidimai. Jų yra įvairiausių. Vieni naujoviškesni, kiti sukurti seniau ir vis dar įdomūs.

Stalo žaidimai – smagi ir turininga veikla. Ieškant, kaip praleisti laisvalaikį, tai gali būti puikus sprendimas. O ir po darbų neblogai koks „Laivų mūšis“ ar „Alias“. Šachmatai, „Alias“ ir kiti žaidimai pirmiausia sietini su atsipalaidavimu. Juk tai hobis, malonumas.

Ne mažiau svarbu, kad palaikomi ryšiai su artimaisiais, bendraujama. Juk stalo žaidimus žaidžia bent du asmenys, o tai reiškia, kad išvengiama vienatvės, dalijamasi įspūdžiais.

Stalo žaidimai taip pat skatina sveiką varžymąsi. Juk siekiama laimėti. Koks kauliukas išriedės? Kiek langelių į priekį pajudės figūrėlė?

Tai ir proto lavinimas, turininga veikla. Nepavargstama, tačiau laikas praleidžiamas prasmingai.

Galbūt žodis „žaidimas“ sietinas su vaikyste, tačiau stalo žaidimai patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems (beje, jei perkate dovaną savo atžalai, pasidomėkite, kokia amžiaus grupė nurodyta). Vakarėliams, šeimai – pora pavyzdžių, į ką orientuojasi kūrėjai. O ką sako pirkėjai?

O pirkėjai teigia leidžiantys laisvalaikį ne tik įdomiai, bet ir prasmingai, turiningai. Galima pasitelkti pavyzdį, įrodantį reikšmę to, apie ką skelbia šio straipsnio pavadinimas ir apie ką sukasi kalba šiose eilutėse. Pavyzdį pradėsime mintimi, jog susitinka du senokai nesimatę bičiuliai. Vienas gyvena Lietuvoje, kitas Didžiojoje Britanijoje ar Amerikoje. Iš užsienio į Lietuvą grįžtantis tautietis susitinka su gimtinėje likusiu draugu. Jie kalbasi, prisimena senus laikus. Laikus, kai buvo vaikai, paaugliai. Kai žaisdavo ir mėgaudavosi atostogomis. O viena iš veiklų, be abejonės, buvo stalo žaidimai. Sumanoma atgaivinti prisiminimus ir vėl išdėliojamos šachmatų figūrėlės ar „Gyvatė ir kopėčios“.

Iš šio pavyzdžio nesunku suprasti, kad stalo žaidimai padeda megzti ryšius. Jie leidžia bendrauti ir netgi prisiminti vaikystę. Tarp įvairiausių darbų tai tampa atokvėpiu. Prasmingu, nenuobodžiu.

Kaip tik dabar ieškote kokio nors įdomaus lentos bei figūrėlių derinio? Niekaip neišsirenkate? Atrodo, kad patiktų ir vienas, ir kitas, ir dar trečias? Kaip nuspręsti? Ar žinote, kad galima įsigyti rinkinių? Įsivaizduokite, vienoje pakuotėje net 50 skirtingų žaidimų. Arba 100. Arba… netgi 200! Kiekvienam susitikimui su draugais, kiekvienam ilgam žiemos vakarui su artimaisiais, kiekvienai progai, kiekvienai savaitgalio dienai… Tokie rinkiniai leidžia džiaugtis kasdien.

Netgi vienodai pavadinti stalo žaidimai gali būti kelių rūšių. Vieni skirti mažiesiems, kiti orientuoti į suaugusius, į vakarėlius. Būtinai atsižvelkite į rekomendacijas, ypač tada, jeigu žaidimą perkate kaip dovaną. Nes jūsų penkiolikmetis sūnėnas turbūt nenorės gauti to, kas įdomu tinkama 8–10 metų amžiaus grupei.

Pagal kainą ir pagal kitus kriterijus galima įsigyti tai, kas vakarus padarys jaukesnius ir laisvalaikiui suteiks turiningumo. Norite dar vienos geros žinios? Prašom: „Alias“ ir kiti pripažinti vardai įsigyjami ne tik iš „įprastų“ parduotuvių, bet ir iš internetinių. Juk pirkti internetu dažnai yra pigiau, be to, šiuo būdu sutaupoma laiko. Vertėtų paminėti ir gausesnį asortimentą. O kartu dar galima užsisakyti ir kitų prekių, pavyzdžiui, nupirkti sūnui mašinėlę ar dukrai lėlę.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply