Šiltinimas termoputomis ar polistirolu?

siltinimas termoputaKai ateina metas šiltinti namus, pirmiausia imame svarstyti, kokį būdą tam pasirinkti. Lietuvoje populiariausiais pasirinkimais išlieka šiltinimas termoputa ir šiltinimas polistirolu. Tačiau, ką reikia žinoti apie šiuos du apšiltinimo būdus ir kurį geriau pasirinkti?

 

Šiltinimas termoputa

Putos yra purškiamos tiesiai ant grindų, sienų ar kitų ertmių skysčio pavidalu. Skystis greitai virsta stora ir kieta putų izoliacija.

Skirtingai nuo stiklo ar celiuliozės pluošto, termoputos yra atsparios pelėsiui. Šis šiltinimo būdas taip pat yra labai aukštos vertės, nes padeda ženkliai sutaupyti šildymo sąskaitas (apytiksliai 30 procentų). Šiluma yra sulaikoma viduje ir šaltis neateina iš lauko.

Šiltinimas termoputomis taupo erdvę. Putos užima mažiau vietos nei, pavyzdžiui, stiklo ar įpurškiamos celiuliozės pluoštas. Naudojamų termoputų storis priklauso nuo to, kuri pastato dalis yra apšiltinama. Tačiau vidutiniškai storis yra apie 7-8 centimetrus. Šiltinimas termoputa neabejotinai dar ilgai išliks šiltinimo pramonėje, nes jis padeda sutaupyti pinigų, statybos darbai yra efektyvūs, o aplinka švaresnė. Nors iš pradžių tikrai tenka pakloti gražią sumą pinigų už atliktus darbus, tačiau nepamirškite, kad tai yra Jūsų namų investicija, kuri atsipirks labai greitai. Per artimiausius 5 metus pajusite, kad visa kaina atsipirko, o vėliau liks tik ilgalaikis ištisinis taupymas dėl savęs.

Namo šiltinimas termoputa yra vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų, todėl dažniausiai visas namas gali būti apšiltinamas per 1 dieną. Šis būdas yra ilgaamžis, todėl galėsite būti tikri, kad Jūsų namai dar daugybę metų bus apšiltinti kaip naujai.

Verta paminėti, kad termoputos yra tinkamos alergiškiems žmonėms, nes nekenkia jiems. Taip pat, Jūs ne tik neįsileisite šalčio į savo namus, bet lygiai taip pat ir iš gatvės sklindančio triukšmo.

 

Šiltinimas polistirolu

Šis šiltinimo būdas suteikia taip pat ne ką mažesnius privalumus:

  1. Sumažinamas triukšmas. Dėl geros izoliacijos savo būste, galėsite mėgautis ramybe;
  2. Atsparumas vandeniui.
  3. Mažas šilumos laidumas. Polistirolas yra mažas šilumos laidininkas, todėl palaiko namus šiltus žiemos metu ir vėsius – vasaros metu;
  4. Ištisus metus padeda sutaupyti sąskaitas: žiemą – šildymo, vasara – kondicionieriaus ar ventiliatorių sunaudojamos elektros;
  5. Lengvas montavimo būdas;
  6. Ekologiškumas. Polistirolas yra perdirbama medžiaga.

 

Iš esmės abu šie namų šiltinimo būdai turi panašius privalumus, todėl rinkdamiesi pasikonsultuokite su meistrais ir jie Jums patars, ką geriau būtų rinktis Jūsų namui, priklausomai nuo jo statybos metų.

Leave a Reply