Šiltinimas  ekovata izoliuoja garsą

 

siltinimas ekovataEkovata tai yra  celiuliozinė organiška  šiltinimui naudojama medžiaga, kuri užtikrina  optimalią temperatūros, garso ir kondensacijos kontrolę.  Ši medžiaga  yra  sudaryta  iš celiuliozės pluošto ir mineralų, tai  antipirenai ir  antiseptikai.  Tyrimai nustatė, kad net teisingai  atliktas  šiltinimas naudojant šiltinimo medžiagas leidžia  susidaryti tarpams, kurie  paskatina  šilumos praradimą.  Priešingai nei  tradicinės  šiltinimui naudojamos medžiagos, danga gaminama  iš ekovatos visiškai užpildo visus  tarpus ir neleidžia, kad būtų prarandama šiluma. Medžiaga patenka net į labai sunkiai pasiekiamus tarpus ir izoliuojantis  sluoksnis tampa tolygiu ir vientisu. Medžiagų  ilgaamžiškumas ir  atsparumas priklauso  nuo jų sugebėjimo kvėpuoti,  sugerti ir atiduoti drėgmę. Ekovata  sugeba  prisitaikyti prie įvairių temperatūrų ir drėgmės lygio  svyravimo, jis  juos   sulygina ir išsaugo savo  šilumą  izoliuojančias savybes, apsaugo ir  džiovina  konstrukcijas, bei padidina  atsiperkančią  šilumos  apsaugą.  Šiltinimas  ekovata yra naudingas, kadangi tai nėra  degi medžiaga. Tai lemia, kad jos  sudėtyje yra  antipirenų ir boro, kurie  padeda  sukurti degimui  atsparų paviršių ant celiuliozės pluošto ir ją  apsaugo nuo  užsiliepsnojimo. Tokiu  atveju jei staiga  įvyktu  gaisras ekovata neišskirs jokių  nuodingų medžiagų.  Ši medžiaga yra ypatinga tuo, kadangi ji yra  ekologiška, kadangi jos  sudėtyje yra  antiseptikų, kurie neleidžia  daugintis mikroorganizmams ir grybeliui, jie  sunaikina  pelėsius, negali daugintis įvairiausi graužikai. Ekovata  savo sudėtyje neturi  jokių sveikatai  žalą darančių medžiagų, bei polimerinių jungiančiųjų komponentų, kurie  išskiria  nuodingas  dujas.

Kad visą  tai suprastumėte yra  būtina žinoti kas  gi tai  yra  ta  ekovata, kur ir kam yra naudojama  ši medžiaga,  tada tik bus galima  kalbėti apie  montavimo technologiją. Savo unikalių savybių  dėka ekovata  pasižymi  labai geromis  atsparumo gaisrui savybėmis. Žinoma,  ši medžiaga  nėra  naudojama, kai yra  apšildomos katilinės ir dūmtraukiai.  Tačiau ji puikiai tinka  norint  apšildyti stogus, perdangas ir sienų paviršių.  Jei  būtų  palyginta ekovata ir tokios  tradicinės medžiagos, kaip mineralinė vata, bazaltinės plytos tokiu  atveju ši medžiaga neypatingai  įsiveržė į priekį, tačiau ji  nesivelka  gale.  Jokiu  būdu negalima nepaminėti tokių privalumų, kurie   ekovatą paverčia nepakeičiama medžiaga statybų metu, pavyzdžiui, kai statomi karkasiniai namai.  Ekovatai  yra  būdingas žemas oro ir garų pralaidumas, tačiau ji tam tikra prasme gali  sugerti drėgmę, yra  sugeriamas nemenkas jos kiekis, tačiau tai nedaro jokios žalos šilumą izoliuojančioms  savybėms.  Reikėtų  atsižvelgti į tai, kad  celiuliozei yra būdingas tiek drėgmės  sugėrimas, tiek ir jos  atidavimas be jokios žalos sau. Kitais žodžiais tariant karkasinio namo šiltinimas ekovata  suteikia galimybę palaikyti patogų mikroklimatą  patalpoje.  Tačiau reikia įsiminti, kad norint jog ekovata kokybiškai  atliktu savo pagrindines  funkcijas yra būtina  sukurti tam palankias sąlygas, kurioms esant drėgmės  perteklius  bus normaliai pašalinimas nepadarant jokios  žalos medžiagai. Priešingu  atveju, medžiaga  sugers per daug drėgmės. Todėl specialistai nerekomenduoja  ekovatos  naudoti cokolio  arba rūsio šiltinimui, kadangi ten yra labai  aukštas  drėgmės lygis.

Ekovatos  struktūra  yra vientisa.  Šiltinimas  ekovata yra  atliekamas užpildant visus  tarpus karkase, tai  suteiks  galimybę sukurti vientisą  sluoksnį, kuris pilnai užpildys  erdvę. Ką gi tai reiškia? Tai, kad apšiltinimo būdas gali  būti  atliekamas lygiai, be jokių  tarpų ir šalčio tiltelių. Ekovata  pasižymi žemu oro pralaidumu, tačiau tuo pat metu ji yra  elastinga ir pasižymi  sugebėjimu atstumti  bet kokio dažnumo garso  bangas. Ko  negalima pasakyti apie tokias medžiagas kaip mineralinė vata.  Tokios  savybės  suteikia galimybę sukurti geriausią  apsaugą nuo triukšmo ir pašalinių garsų.

 

Leave a Reply