Perkaito variklis? Gali prireikt variklių remonto

varikliu remontasVariklių remontą atliekančių meistrų skubios pagalbos gali prireikti, jei jūsų automobiliui perkaito variklis. Ilgas ir nespartus važiavimas kamščiuose, važiavimas į kalną didele apkrova gali paskatinti variklio perkaitimą. Variklis yra vienas iš svarbiausių automobilio mechanizmų. Jei variklio temperatūra viršija leistiną ribą, jis gali perkaisti. Viena iš pagrindinių mechaninių gedimų priežasčių yra automobilio variklio perkaitimas. Kokios priežastys gali paskatinti šią ne itin pigiai kainuojančią bėdą?  Galbūt tai – termostato gedimas ar ventiliatoriaus dirželio nutrūkimas arba temperatūros daviklio nesklandaus darbo paseka.  Arba per mažas aušinimo skysčio kiekis aušinimo sistemoje,  silpnas radiatoriaus aušinimas oru, neveikiantis skysčio siurblys. Šias diagnozes turėtų nustatyti autoserviso meistrai atlikdami variklio diagnostiką ir nutardami, ar nebūtinas variklių remontas. Su tokiais užslėptais gedimais įmanoma, to visai neįtariant, ir turguje nusipirkti mašiną. Meistrai rekomenduojaperkant naudotą automobilį atidžiai apžiūrėti variklio gyvybingumą. Tikėtina, kad sutvarkius nedidelius šiuos gedimus įmanoma išvengti kapitalinio variklio remonto, kuris ilgam laikui atims iš jūsų transporto priemonę ir gerokai ištuštins piniginę (variklių remontas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų).

Kas atsitinka įvykus vos vienam rimtesniam variklio pakaitimui? Silikoniniai ir guminiai vožtuvų gaubtai bijo karščio, deformuojasi cilindrų blokas ir galvutės, platėja stūmokliai, sutrinka spyruoklinių stūmoklių sandarinimo žiedų plėtiklių darbas, padidėja tepalo sąnaudos. Jei jau taip atsitiko, kad rodyklė rodo kritinę raudoną ribą, automobilio variklį rekomenduojama ataušinti mažiausiai iki 120° (-H-) ir pamažu (arba vis kelis kartus sustojant ir praaušinant variklį) važiuoti iki autoserviso, kur bus atlikta variklio diagnostika. Variklių remonto metu autoservise meistrai pakeis paskirstymo dirželius, žvakes, tarpines, variklio diržą, aušinimo skystį, generatoriaus diržą, filtrus ir tepalus, sureguliuos vožtuvus, atliks benzininio variklio kompresijos matavimą, atliks variklio galvutės remontą, pilną variklio išardymą, sutvarkymą bei surinkimą.

Kad neužkluptų net ir karčiausią vasarą automobilio variklio perkaitimas, būtina pastoviai jį prižiūrėti ir rūpintis. Meistrai tikina, kad akimirksniu variklio perkaitimas neprasideda – tai yra jau įsisenėjusių bėdų pasekmė. Kad išvengti rimto variklių remonto, būtinas tinkamas jo reguliavimas, ventiliatoriaus ir pompos prievadų diržų tempimas laiku, kokybiško benzino naudojimas. Ypač dyzelinių variklių turbinoms kenkia abejotinos kokybės kuras.

Leave a Reply