Norvegų kalbos kursai Klaipėdoje – laimės pradžiamokslis

norvegu kalbos kursai klaipedojeNorvegų kalbos kursai Klaipėdoje gali tapti jūsų tramplinu į sėkmingą ateitį. Juk jei planuose – tolimoji Norvegija, be kalbos mokėjimo ten neišsiversite. Norvegai turi dvi oficialiąsias kalbas – knyginę kalbą (bokmål, skaityk: bukmol) ir naująją norvegų kalbą (nynorsk, skaityk: nynošk). Abu variantai turi vienodą oficialų statusą ir yra vartojami administracijoje, mokyklose, bažnyčiose, televizijoje ir radijuje, bet dauguma žmonių (85–90 %) vartoja Bokmål. Maždaug 95 % gyventojų norvegų kalba yra gimtoji, bet daug žmonių kalba ir dialektais, kurie kartais žymiai skirasi nuo rašytinės kalbos. Gerai nemokantiems šios šalies kalbos pirmiausia vertėtų apsilankyti norvegų kalbos kursuose Klaipėdoje ir tik tuomet leistis į laimės paieškas.

Norvegija, oficialiai Norvegijos karalystė – Šiaurės šalis vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje. Valstybei priklauso arba ji administruoja Svalbardą, Lokių salą, Jan Majeną, Buvę, Petro I salą ir Karalienės Modos Žemę. Norvegija – tai šalis, žavinti savo gamta ir kontrastingu kraštovaizdžiu, įsikūrusi vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje. Norvegija yra konstitucinė monarchija su parlamentu. Monarchija turi didžiulę įtaką šalyje ir dabartinis karalius Haraldas V yra labai populiarus. Norvegija yra nepaprastai graži šalis, išvagota ledynų, fiordų ir kalnų. Šiaurinė Norvegija garsėja savo baltosiomis naktimis. 

Sostinė: Oslas.

Valiuta: Norvegijos krona.

Gyventojų skaičius: 4,6 milijonų.

Atstumas nuo Vilniaus iki Oslo: 651 km.

Norvegijoje yra keturios viešojo transporto rūšys:

  • autobusai (Buss),
  • metro (T-bane),
  • tramvajai (Trikk),
  • traukiniai (Tog).

Į Norvegiją galite keliauti automobiliu, mikroautobusu arba lėktuvu.Jei vyksite automobiliu, kelsitės keltu per Baltijos jūrą. Lietuviai dažniausiai keliasi per Rygą arba per Klaipėdą, kartais per Ventspilį ir Taliną. Keliaujantiems į Norvegiją mikroautobusu su savimi bagažą galima vežtis nemokamai. Tiesiogiai nuskristi į Norvegiją galite iš Kauno, Vilniaus, Palangos aerouostų. Iš Lietuvos į Norvegiją galima nuskristi į didžiausius Norvegijos miestus. Šalia Oslo yra netgi trys oro uostai: Gardermoen (50 km nuo Oslo), Rygge (70 km) ir Sandefjordo Torp (120 km) aerouostai. Iš oro uostų į Oslo centrą galima nuvykti tiek autobusu, tiek traukiniu.

 

Norvegijoje yra aukštesnis gyvenimo lygis, todėl natūralu, kad ir kainos yra didesnės. Skaičiuojant litais atrodo, jog kainos Norvegijoje yra labai aukštos, jos gali skirtis iki 4 kartų.

 

Leave a Reply