Lengvas ir paprastas UAB steigimas jaunimui

UAB steigimasIki kiek metų žmogus gali vadintis jaunuoliu? Iki 23? O gal 25? Valstybė žino konkretų skaičių ir jo laikosi – 29 metai. Iš kur toks skaičius? Pasirodo, valstybė remia jaunuosius verslininkus iki 29 metų, suteikdama jiems galimybę net nemokamai steigti įmones.

Savos UAB steigimas dabar jaunimui yra vienas juokas. Reikia tik kreiptis į atitinkamas įmones, siūlančias įmonių steigimo paslaugas. Už 179-199 eurus galima įsteigti naują įmonę, už 250 eurų – nusipirkti veiklos nevykdžiusią ir dirbti paruoštą įmonę. Tai mažiau, nei kainuoja išmanusis telefonas, kuriuos jaunimas turi tikrai neblogus. Taigi ketinate pirkti naują telefoną ir svarstote pradėti verslą? Paprastą telefoną galima nupirkti ir už 25 eurus, o taip pat ir įsteigti savo įmonę.

Aišku, įmanomas ir nemokamas įmonės steigimas, tačiau ne visi steigėjai apsiima tai daryti („Apskaita AG“ apsiima Vilniuje ir Kaune). Čia nėra jokių paslėptų sąlygų. Tiesiog steigėjai už savo paslaugas pinigus gauna ne iš naujai įsteigto verslo savininkų, o iš Ūkio ministerijos ir ES paramos fondų. Tik gražiai skamba tas „nemokamas steigimas“. Beje, yra galimybių nemokamai steigti ir UAB net ir neturint 2500 eurų įstatinio kapitalo. Kartais steigėjai kelioms dienoms paskolina 2500 eurų, kol sutvarkomi visi UAB steigimo dokumentai. Tada pinigai „kasoje“ yra paimami grynais ir grąžinami steigėjais, o jaunieji savininkai privalo į „kasą“ įnešti pinigus palaipsniui. Už tai steigėjai dažnai pageidauja terminuotų buhalterinės apskaitos sutarčių, pavyzdžiui, metams. Beje, dalyvaujant jaunimo verslumo paramos programose, pirmuosius 3 mėnesius ir už buhalterines paslaugas mokėti nereikia.

UAB steigimas užtrunka apie savaitę. Pats procesas su savininkais užtrunka vos valandą. Jo metu savininkai turi patvirtinti keletą dokumentų savo elektroniniu parašu ir tiek. Visi dokumentai VĮ „Registrų centras“ pateikiami internetu, nes notaro biure kainuoja daug daugiau.

Lieka viena problema – koks bus įmonės registracijos adresas. Kartais jaunimas įsigudrina el. parašu aprūpinti savo senelius, gyvenančius kaime ir užregistruoja savo įmones jų namuose. Siunčiamus reklaminius laiškus vėliau šie panaudoja krosnelės kūrimui… Bet yra ir speciali paslauga – registracijos adreso suteikimas, kuri padeda jaunimui, nuomojančiam patalpas ir neturinčiam savo nekilnojamojo turto.

Dabar UAB steigimas jaunimui – ypač nesudėtingas, nors yra ženklų, kad greitu metu lengvatos dings.

 

Leave a Reply