Kuo ypatingi žiedai su deimantais?

Apie žiedus su deimantais svajoja visos damos ir netekėjusios merginos. Iki pat šių dienų populiariausi išliko sužadėtuvių žiedai su deimantais. Kur deimantų populiarumo paslaptis? Šie brangakmeniai labiausiai išpopuliarėjo JAV po II Pasaulinio karo, kai viena kompanija sugalvojo tinkamą būdą papuošalams su deimantais reklamuoti. Šūkis skelbė, esą deimantai yra geriausi merginų draugai. Taigi savo mylimajai dovanoti žiedą su blizgiu ir visomis vaivorykštės spalvomis spindinčiu deimantu buvo tikras prestižo reikalas.

žiedas su deimantu

Nors šiandien skeptikai teigia, kad deimantai nėra verti savo kainos, visgi taip nėra, nes, kaip bebūtų, deimantas yra pats kiečiausiais ir tvirčiausias žemėje randamas mineralas, turintis išliekamąją vertę. Žiedeliai su deimantais dovanojami dėl to, kad žinoma, jog jie ant piršto bus mūvimi kasdien: nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Taigi daug dėmesio skiriama ne tik žiedų puošnumui, bet ir ilgaamžiškumui: ko vertas žiedas, jei jis po kelių mėnesių dėvėjimo apsibraižo, apsitrina ir tampa panašus į paprastą, niekuo neišskirtinį žiedelį? Taigi deimantai naudojami dėl praktiškumo, nes jie savo išvaizdos nekeičia ilgus dešimtmečius – tenka girdėti nemažai istorijų, kai sužadėtuvių žiedai su deimantais perduodami iš kartos į kartą.

Su kokiu tauriuoju metalu deimantai labiausiai dera?

Be abejonės, deimantai dailiausiai atrodo inkrustuoti aukse. Dėl praktiškumo parenkamas tvirtas, ne pats minkščiausias aukso lydinys. Tai lemia aukso praba. Pavyzdžiui, iki šiol populiariausia laikoma 585 aukso praba: tai reiškia, kad lydinyje aukso yra 58 proc., o kitų metalų – 42 proc. Šios prabos auksas yra tvirtas ir santykinai patvarus. Tuo tarpu 100 proc. auksas yra visiškai minkštas ir ne toks, kokį mes jį pratę įsivaizduoti. Juvelyrų teigimu, iš 100 proc. aukso jokio juvelyrinio dirbinio nukaldinti nepavyktų.

Aukso atspalviai ir mados bei suderinamumo galimybės

Tarybiniais laikais populiariausias buvo rusiškasis auksas, kuris buvo rausvai gelsvo atspalvio. Būtent todėl šis auksas vadinamas raudonuoju. Dar ir šiandien raudonasis auksas yra gana populiarus, tačiau jį vis dažniau pakeičia baltasis auksas. Balto, šalto atspalvio auksas labiau primena sidabrą ar platiną. Šis auksas vertinamas dėl dailaus atspalvio: jį gaminant, naudojami kiek kiti pagalbiniai metalai, nei, pavyzdžiui, lydant rusiškąjį auksą. Baltas auksas tobulai dera su skaidriomis akutėmis, skaidriais brangakmeniais: jis atrodo subtiliai ir tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Trečioji rūšis – tai geltonasis auksas. Tai aukso lydinys, turintis skaisčiai geltoną atspalvį. Dažnai gaminami ir geltonojo aukso žiedai su deimantais arba geltonasis auksas derinamas su baltuoju. Taip pat su baltu auksu derinamas ir raudonasis, o raudonasis su geltonuoju auksas viename dirbinyje derinami labai retais atvejais. Taip pat auksas paprastai nemaišomas su sidabru (turint omenyje geltoną ar raudoną auksą ir sidabrą).

Leave a Reply