Krūmapjovės – pavyzdingiems sodininkams

krūmapjovėsSodą prižiūrėti nėra lengva. Ypač dabar, kai tiek daug aplinkui žmonių, nenorinčių susitvarkyti savo aplinką ir gyventi be dilgynių ir šabakštynų. Nejuokaujame – pasižiūrėkite į kaimo vietovėje esančias sodybas ir pamatysite ryškų kontrastą. Vienur viskas tobulai išvalyti ir sutvarkyta, tačiau už sienos auga dvimetrinės dilgynės ar net Sasnovskio barščiai. Krūmapjovės – vieninteliai teisingi įrankiai sodininkams, padedantys palaikyti tvarka ir laimintys kovą prieš piktžoles ir kenksmingus augalusKrūmapjovės ar žoliapjovės? Kaip jas pavadinti. Visi supranta, kad kalba eina apie tą patį prietaisą ilgomis rankenomis ir kabinamą prie juosmens. Jis visada kelia daug triukšmo, jei yra benzininis, o ne elektrinis. Visas skirtumas yra tik tai, kuo pjaunate žolę. Jei uždedama galvutė su specialiu valu – tai žoliapjovė. Valas, atsitrenkęs į storesnį dilgynės ar usnies kotą paprastai nutrūksta, tad čia reikės tikros krūmapjovės – to paties prietaiso, tik su diskiniu peiliu ant galo.

Diskiniai pjūklai paprastai būna 2 rūšių: su 2 ašmenimis arba su 4 ašmenimis. Jie pritvirtinami taip pat, kaip ir galvutė su valu – sukant į priešingą pusę. Tokios krūmapjovės turėtų būti galingesnės, nes jos skirtos brūzgynams valyti. Tai reiškia, kad joms nebaisios ir jaunos šakos pamiškėje, ir varnalėšos ar net Sasnovskio barščiai, su kuriais reikia elgtis itin atsargiai. Dilgynės ir usnys, užkariavusios mūsų sodybų patvores taip pat pralaimi kovą, nors ir ne visada. Bėda ta, kad su krūmapjove nepavyks pjauti arti tvoros, ypač metalinės. Besisukantis diskas gali sudraskyti tvorą, o atsitrenkęs į akmenis ir betonines tvoreles gali susilankstyti ir atšipti. Dėl to rekomenduojama šiuos parazituojančius augalus pjauti lygioje vietoje. Prie tvoros krašto labiausiai tinka šienauti su valu, o ne geležiniu pjūklu.

Krūmapjovės yra pakankamai galingas prietaisas, skirtas sunkiam darbui. Jų varikliai yra galingesni, nes reikia daugiau apsukų ir sklandesnio veikimo. Dėl to tokios krūmapjovės yra kiek brangesnės. Jei reiktų parekomenduoti, kokio prekės ženklo krūmapjoves įsigyti, neabejotinai tai bus Stihl krūmapjovės. Kaip ir žinomi benzininiai pjūklai, jos yra labai kokybiškos ir ilgaamžės. Stihl laimės jūsų kovą su piktžolėmis bet kuriuo atveju.

Aišku, jos brangesnės už kai kuriuos kitus konkurentus, tačiau kokybė čia yra svarbiau. Ar jums reikalinga krūmapjovė, tarnausianti daugybę metų, ar vargelis, kurį nuolatos turėsite vežti į taisyklą? O dilgėlė auga sparčiai ir jų naikinimo atidėti negalima…

Leave a Reply