Jei vertinate medį – pirmyn karkasinio namo link

karkasiniai namaiKarkasinių namų technologija suteikia galimybę greitai, pigiai ir kokybiškai pastatyti šiltą ir jaukų būstą gyvenimui ištisus metus. Nuo senų laikų medis lietuviui itin svarbus, tuo nė kiek nuo mūsų tautiečių neatsilieka ir norvegai. Jei svajojate apie nebrangų, ilgaamžį, ekologišką namą, savo lūkesčius patenkinsite pasirinkę karkasinį namą.Jo karkasui skirta mediena turi būti gerai išdžiovinta (15–18 proc. drėgnio), kad nejudėtų ir nebesisuktų. Metalinės konstrukcijos turi būti iš nerūdijančio plieno arba cinkuotos. Iš vidaus karkasinį namą būtina ypač gerai apsaugoti nuo garo, o iš išorės – nuo vėjo. Gerai padarytas karkasinis ar skydinis namas labai hermetiškas, tik tada jis efektyvus.Individualių namų statybai pasirinkti karkasiniai namai yra labai lengvi, jų pamatai yra mažesnių gabaritų, jiems įrengti reikia mažiau medžiagų nei įprastiems lietuviams statiniams.

Karkasinis namas tai namas, kuris surenkamas sklype iš tikslių matmenų medinių tašų. Net 90 % norvegų ir švedų individualių namų statybai pasirinko karkasinius namus. Pagal norvegišką technologiją pastatytas karkasinis namas pasižymi ypatingai tvirta konstrukcija ir ilgaamžiškumu. Karkasiniai namai, pastatyti kokybiškai ir griežtai laikantis technologijų, yra ilgaamžiai, ekologiški, labai šilti ir patikimi. Lauko sienos karkasas gali būti 150×50 mm arba 200×50 mm, lentos iš lauko pusės apkaltos 12 mm medžio plaušo norvegiška impregnuota plokšte, ant plokštės pakalamos lentelės oro tarpui 50×25 mm ar 50X50 mm. Namo išorė apkalama medžio dailylentėmis šiurkščiu paviršiumi. Karkaso vidus užpildomas 150 mm – 200 mm akmens vata, kuri aptraukiama garo plėvele. Iš vidaus siena aptaisoma dvigubo gipso kartono plokštėmis arba 12 mm OSB ir viengubu gipso kartonu. Vidaus sienos karkasas susideda iš 100×50 mm lentų, apkaltas iš abiejų pusių dvigubu gipso kartono sluoksniu. Karkaso vidus užpildytas 100 mm vata.

Individualių namų statybai pasirinkę medinį karkasinį namą į įrengtus kambarius galite įžengti jau po 3 – 4 mėnesių, nes itin spartus šių namų statybos procesas. Visos namo konstrukcijos atsakingai apskaičiuojamos bei parenkamos taip, kad atlaikytų ir didesnius svorius, ir gamtos stichijas.

Darbščių, pareigingų ir kūrybingų meistrų komanda, rekomenduota ne pirmus metus gyvenančių jų statytuose namuose pažįstamų, bus geriausia išeitis individualaus namo statybai. Belieka žengti drąsų žingsnį savo svajonių namo link…

Leave a Reply