Kaip išsirinkti ekologišką namų šildymo būdą?

zidiniaiGranuliniai katilai, židiniai ir įvairios krosnelės bei krosnys – toks namų šildymo būdas suteikia naudą aplinkai. Šitaip šildydamiesi namuose, mes nenaudojame energijos, kuria yra priversti naudotis daugiabučių gyventojai. Tai ne tik ekologiškas, tačiau ir ekonomiškas mūsų sprendimas.

Židiniai apskritai asocijuojasi su dideliu jaukumu namuose, nes prie jo dažnai galima susėsti, šildytis ir kalbėtis. Tačiau pasidomėkite ir kitokiais gerais šildymo variantais, kurie ne tik gerai šildo namus, bet ir tampa gražia interjero detale:

 

  1. Medieną deginančios krosnelės ir krosnys. Lietuvoje malkų galima gauti tikrai nesunkiai ir nebrangiai. Skirtingai nuo iškastinio kuro, malkos neišskiria į aplinką grynosios anglies. Naujų technologijų dėka, medienos krosnys gali apšildyti visą namą, jei tik jis yra tinkamai izoliuotas. Trūkumas tik tas, kad reikia dažnokai valyti pelenus. Naujesni modeliai suteikia efektyvesnį deginimą ir mažiau dūmų į kaminą, o tai reiškia ir į atmosferą. Tai labai populiarus pasirinkimas Lietuvos užmiesčio namuose.granuliniai katilai

 

  1. Dujinės krosnelės. Jos yra skirtos gamtinių dujų deginimui. Tarša yra nedidelė, priežiūros šioms krosnelėms daug nereikia, o jas įsidiegti galima beveik bet kur namuose. Dujas išleisti galima per kaminą arba per sieną, esančią už krosnies. Dujų krosnelės – tai pigi ir švari kuro galimybė. Nors naudojamas yra iškastinis kuras, tačiau emisijos kiekiai yra labai nedideli.

 

 

  1. Granuliniai katilai – tai nauja ir ekologiška šildymo alternatyva. Granulės yra perdirbamas produktas, todėl tai itin ekologiškas pasirinkimas. Granulės yra gaminamos iš suspaustų pjuvenų, skiedrų, žievių, žemės ūkio atliekų ir kitų organinių medžiagų. Granulės teikia efektyvesnį šildymą, nei kiti būdai ir yra laikomas švariausiu kietojo kuro deginimu būdu. Jei pasirinksite automatizuotą krosnelę – turėsite labai patogų valdymą. Vienas granulių pakrovimas (priklausomai nuo krosnelės talpos) dega apie 24 valandas, tad nebus reikalo pastoviai pakrauti jos.

 

Leave a Reply