Kaip išsirinkti baidares?

Dažniausiai apie tai, kokias baidares reikia pasirinkti žino tik nedaugelis ir dažniausiai tie, kurie jau ne pirmus metus užsiima plaukiojimu baidarėmis. Baidarių nuoma Merkys -  tai paslauga, kuria jau gali užsiimti tik rimti baidarininkai. Jei jau atsiranda galimybė kurioje nors Lietuvos upėje nuomoti baidares, reiškias, kad jų savininkas turi tikrai iš ko pasirinkti. Baidarių nuoma Merkys šiuo metu siūlo labai lanksčias baidarių nuomos sąlygas, tačiau, kaip paprastam pradedančiajam žinoti, kokias baidares reikia rinktis? Dažniausiai į baidarių nuomos punktus susirenka tikrai ne vienas žmogus. Paprastai mėgėjai ir pradedantieji po vieną plaukioti nesiruošia, todėl apžiūrėti baidarių ateina iš karto visa draugų kompanija.baidare-6

Dabar, kai yra vasara ir saulė dažnai mus džiugina, bent jau savaitgaliais – yra tikrai verta išbandyti kažką naujo. Būtent tai gali pasiūlyti baidarių nuoma Merkys. Šioje upėje galima smagiai pasiplaukioti vasaros sezonu. Tik prieš pradedant kokius nors rimtus pasiplaukiojimus, Jums reikia nuspręsti, kokias baidares pasirinkti. Kartais gali būti sunku nustatyti, kokios rūšies baidarės Jums geriausiai tinka. Taigi, kai ateina laikas nusipirkti, arba išsinuomoti kokią nors baidarę, reikia pirmiausia atsakyti į keletą klausimų.

Kur Jūs ruošiatės plaukioti?

Tikriausiai daugelis iš Jūsų atsakytų tiesiog – visur. Deja, norint išsirinkti geriausią baidarę, vandenų poreikius reikia šiek tiek susiaurinti. Juk plaukti galima upėse, jūrose. Visur skiriasi vandens lygis ir bangos. Vienose vietose reikia tvirtesnių baidarių. O jeigu tikrai norite plaukioti visur, greičiausiai Jums reikėtų įsigyti ne vieną baidarę. Būtent todėl ir yra siūloma jas nuomotis, pagal poreikius. Juk baidarės Lietuvoje – tai tik sezoninis sportas. Plaukioti geriausiai galite tik vasaros metu, visais kitais metų laikais yra labai šalta, tad nuosavos baidarės nusipirkimas ne visada yra pati geriausia mintis.

Jeigu Jūs ruošiatės plaukioti tik gana ramiuose ežeruose, ar upėse, Jums geriausiai tiks pramoginė baidarė. Apsvarstykite apie įvairias papildomas funkcijas. Juk Jūs galite įsigyti ir specialius priedus baidarėse, tokius, kaip žvejybai skirta baidarė. Jose gali būti tokios papildomos funkcijos, kaip meškerių laikikliai. Jeigu planuojate dažnai apsistoti kempinguose – Jums labai tiks ir turistinės baidarės. Nors Lietuvoje ir nėra, tačiau štai Amerikoje ir kitose šalyse, kurias supa kokie nors vandenynai, galima įsigyti ir specialias baidares, skirtas plaukioti vandenynuose. Jų rūšis ten yra vadinama tiesiog „whitewater“. Jos yra tinkamos ir plaukioti ežerais ir upėmis.

Yra pastebėta, kad paskutiniu metu, bet tik tarp plaukiotojų mėgėjų labai išpopuliarėjo pripučiamos baidarės. Tokį populiarumą tikriausiai nulėmė keli faktoriai. Visų pirma, nedidelė kaina. Juk atsirado puiki galimybė pigiai pasibandyti, ar apskritai plaukiojimas baidarėmis yra mums prie širdies. Pripučiamos baidarės yra labai lengvai sutalpinamos kone visur, kadangi jų nenaudojant yra išleidžiamas oras. Dėl veiklos perspektyvų, pripučiamos baidarės gali būti priskiriamos prie pramoginių-laisvalaikio baidarių. Tačiau jos turi vieną labai didelį minusą. Jeigu įsigysite pačias pigiausias pripučiamas baidares, tikėtina, kad jos gali labai greitai ir lengvai tiesiog susprogti. Deja, nuo to nėra apsaugotos ir brangiau kainuojančios pripučiamos baidarės. Todėl, norint jas įsigyti reikėtų prašyti bent jau kažkokio tai garantinio laikotarpio.

Jeigu Jūs dabar jaučiatės tik dar labiau pasimetę, nesijaudinkite. Mes Jums siūlome tiesiog pasitarti su specialistais, kurie nuomoja baidares. Jie paprastai turi tikrai nemažai patirties ir gali Jums patarti, kokias baidares yra geriau pasirinkti vienokiuose, ar kitokiuose vandens telkiniuose.

 

Leave a Reply