Kad rąstiniai namai „neišsivaikščiotų“…

rastiniai namaiRąstiniai namai – ilgaamžis, ekologiškas, patikimas ir ekonomiškas sprendimas pilnaverčiam gyvenimo būdui. Pasirinkę tokio pobūdžio gyvenamąjį būstą, tuo pačiu renkatės ir mikroklimatą bet kokiu sezono metu, komfortiškumą bei ekologiškumą. Vienas iš labiausiai vertinamų rąstinių namų privalumų yra natūrali ventiliacija.

Rąstinių namų sienoms naudojami lietuviški pušiniai viengubo pjovimo tašyti rąstai (rankinio apdirbimo, Nr.1). Sienų storis 200 mm, 150 mm (pertvara), aukštis 300 – 600 mm naudojantis skandinaviško tipo konstrukcija. Rąstai išdžiovinti iki 18 – 20 %.Statant iš mažesnio diametro rąstų, siūloma daryti papildomą namo vidaus apšiltinimą, naudojant akmens vatą. Rąstinių namų sienos padeda išlaikyti stabilią temperatūrą viduje, o esant vasaros karščiams, kambario temperatūra išlieka mažesnė nei lauko. Norint prailginti rąstinio namo eksploatavimo laikotarpį, rekomenduojama rąstinį namą iš išorės perdažyti kas 4 – 5m.

Kaip didžiausia rąstinių namų problema įvardijamas rąstų „vaikščiojimas“. Rąstinis namas per metus gali susėsti iki 100 mm, todėl dedant medinius langus ir duris į tai reikia atkreipti dėmesį.Rąstinį namą būtina apsaugoti nuo pelėsių, grybelių ir kenkėjų poveikio. Namams dažyti naudojami specialiai medienai dažyti skirti dažai, kurie turi medienos impregnantų, įvairią spalvų gamą ir kuriais dažant išlieka matoma medienos struktūra.

Mediniai langai ir durys -  šiluminės savybės bei sandarumas yra užtikrinamas naudojant profesionalius konstrukcinius sprendimus bei modernią furnitūrą. Medinių langų rėmai tvirtinami prie atramų. Tokių būdu įtvirtinus medinius langus, tolygiai sėda rankiniu būdu apdirbti ir sumontuoti rąstai. Pagal kliento poreikį montuojami du medinių langų ir durų atidarymo būdai: europietiškas (atidarymas į namo vidų), skandinaviškas (atidarymas į išorę).Europietiški langai – į vidų atveriame ar atverčiami langai, dažniausiai naudojami Europos šalyse. Vienas iš pagrindinių privalumų – tai saugumas įsilaužimams, nes tokio profilio langų rėmai yra masyvesni lyginant su skandinaviško profilio langais. Priklausomai nuo pageidaujamų šiluminių savybių, galima rinktis vienos arba dviejų kamerų medinius langus. Skandinaviško tipo langai atsidaro į išorę, todėl jie  yra dinamiškesni ir lankstesni, nes galima pritaikyti įvairių tipų varstymą (į viršų, į šonus, apsisukti, apsiversti, pasislinkti ir t.t.). Esant vėjuotam orui, langas dar labiau prisispaudžia prie rėmo konstrukcijos, todėl padidėja jų sandarumas. Skandinaviško profilio langų rėmai yra plonesni, lyginant su europietiško, todėl vizualinis vaizdas yra elegantiškesnis bei kuklesnis.

 

Leave a Reply