Ikea baldai – švediško interjero stiliaus pažiba

ikeaIKEA vizija yra kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių.  Išskirtinė Švediška kokybė, geros kainos ir originalumas išgarsino IKEA baldus visame pasaulyje. IKEA baldai – pagrindiniai švediško interjero stiliaus atstovai. Lengviausiai švediškų namų interjero stilių galima apibūdinti gamtos sąvokomis – daug šviesos ir gaivaus oro, kartu viskas santūru ir paprasta. Švediškam interjero stiliui turi įtakos Skandinavijos gamtinės sąlygos: šviesos ir oro; ilgos niūrios žiemos ir ankstyvos sutemos bei natūralios saulės šviesos stoka sąlygojo kitokį požiūrį į  interjero dizainą ir būsto apstatymą baldais. Todėl visko, kas tamsu, niūru ir sunku, buvo atsisakyta ir pakeista šviesiais, lengvais ir blizgiais elementais. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškas stilius labai tinka patalpose, kurios yra pavėsio pusėje, kad nebūtų taip pilka ir niūru kasdien.

Švediškam stiliui charakteringas subtilus elegantiškumas. IKEA balduose dominuoja tiesių ir nuožulnių linijų duetas, ypač aptinkamas detalėse, aksesuaruose. Baldų kojos dažnai yra prašmatnios, vaškuotos ir į apačią susiaurėja, būna ir apvalainų, ir kvadratinių kojų. Svetainių interjerai užpildyti gana skirtingomis detalėmis: kėdės – skirtingų stilių, paveikslai, kitos interjero detalės – įvairiaspalvės.Minkštasuoliai – tai švediško interjero pagrindinis elementas. Švediško stiliaus sofų ir minkštasuolių požymiai- mediniai karkasai ir kojos.

Švedijoje mažą paros dalį būna šviesu, tad namų interjere stengiamasi naudoti kuo daugiau šviesių atspalvių. Šviesios sienos, grindys ir baldai atspindėjo bet kurią šviesą, kuri patenka į patalpą. Balta, kreminė, šviesiai mėlyna yra švediško interjero pagrindinės spalvos. Ieškoti jų reikėtų sienose, balduose, ant grindų, aksesuaruose. Skandinaviškas stilius pasižymi paprastumu, lengvumu, būdingu kiekvienam interjero elementui, dizainui pasitelkiami šviesūs žydros, žalios, turkio ir geltonos spalvos atspalviai, dauguma paviršių patalpose yra balti. Mėlyna spalva, taip pat kaip ir balta, gali atstovauti švedišką interjerą. Šviesios sienos, grindys ir baldai atspindi kad ir mažiausią prieinamą šviesos kiekį ir tokiu būdu tamsiausios žiemos dienos pašviesėja, o namai tampa nuotaikingesni.

Švediškas stilius, kaip ir IKEA baldai, pasižymi paprastumu ir tikru natūralumu. Šviesus medis – švediško interjero grindų, spintelių ir kitų baldų pagrindinis elementas. Beržas, šviesi pušis, alksnis ir juodalksnis – šio interjero standartinės medžiagos. Kartais jos nudažomos baltai arba kitomis šviesiomis spalvomis.

 

Leave a Reply