Glutaminas – efektyviausia medžiaga sportuojantiems?

glutaminas Sportuojantys asmenys dažniausiai tvirtina, kad vien reguliarius sportas ir subalansuota mityba nėra vienintelės ir užtektinos priemonės, kurios padeda pasiekti norimus rezultatus. Išties patirtis rodo, kad net ir labai didelės pastangos bus bevaisės, jeigu sportininkai nevartos tam tikrų papildų galinčių užtikrinti efektyvesni baltymų įsisavinimą. Pastarieji, kaip žinote, reikalingi, kad žmogaus raumenys kur kas greičiau augtų. Viena iš tokių medžiagų yra glutaminas, kurį rasti maisto produktuose įmanoma, tačiau kiekiai tokie maži, kad gauti reikiamą kiekį tik su maistu yra neįmanoma. Būtent todėl rinkoje šiuo metu galima atrasti papildus, kuriuose glutaminas užima pačią skvarbiusią dalį.

Glutaminas yra naudinga medžiaga, kadangi:

  1. Padidina raumenų augimo tempą ir tuo pačiu padeda baltymas tiksliau funkcionuoti.
  2. Užtikrina lėtesnį raumenų katabolizmą, todėl pastarieji auga greičiau ir tuo pačiu yra tvirtesni.
  3. Jeigu ilgą laiką nesportuojate – glutaminas jums padės kur kas greičiau sugrįžti į savo pradinę formą.
  4. Ši medžiaga, kaip ir daugelis kitų papildų, užtikrina kur kas geresnę žmogaus imuninę sistemą. Pastaroji yra būtina sąlyga siekiant efektyviausių rezultatų tiek sporte, tiek paprasčiausiai gyvenime.
  5. Glutaminas užtikrina augimo hormonų padidėjimą, taigi būtent todėl raumenys auga kur kas greičiau.

Idealiausia, jeigu glutamino papildai būtų vartojami prieš treniruotę ir po jos. Tokiu atveju geriausiai pasiekiamas maksimalus rezultatas. Tiesa, labai svarbu, kad žmogus nesuvartotų daugiau papildų negu rekomenduojama. Tokiu atveju gali prasidėti įvairaus pobūdžio šalutiniai poveikiai, kuriuos pašalinti bus labai sunku. Reguliariai konsultuokite su treneriu, kuris patars, kokius ir kokiomis dozėmis papildus vartoti.

Kuomet ieškosite tinkamiausių papildų pasirinkite tokius, kurie:

  • Yra parduodami legaliose prekybos vietose.
  • Kompanija yra žinoma ir galima rasti informaciją, kad daktarai juos patvirtino kaip saugius.
  • Perkate specializuotose prekybos vietose, o ne kur nors pakelėje.
  • Taip pat užsitikrinkite, kad niekas negalėjo pakeisti papildų turinio.

Sveiki būsite tik tokiu atveju jeigu atsakingai žiūrėsite į papildų vartojimą. Glutaminas – medžiaga, kuri jums padės greičiau pasiekti norimą rezultatą.

Leave a Reply