Fotografuoti turi mokėti kiekvienas!

fotografijos kursaiFotografavimas – toks pats svarbus procesas, kaip naudojimasis telefonu – reikia suspaudyti mygtukus, žinoti, kur kas veikia, kaip padidinti garsą ir t.t. Su fotoaparatu panašiai reikia mokėti elgtis – nustatyti rėžimą, įjungti ar išjungti blykstę plius dar daug dalykų, pavyzdžiui, kaip fotografuoti prieš intensyvią šviesą, kad matytųsi veidas, kaip fotografuoti naktį, kaip fotografuoti judančius objektus, kad jie būtų ryškūs. Tai reikalauja nemažai žinių ir praktikos. Kur jų gauti? Tik fotografijos kursuose.

Fotografijos kursai paprastai dėstomi labai nedidelėms žmonių grupėms. Labai svarbu papulti į mažą grupę, kad dėstytojas galėtų kiekvienam kursų dalyviui skirti pakankamai dėmesio. Priešingu atveju, tai bus jau nebe kursai, o paprasčiausia teorinė fotografijos paskaita. Už tokią mokėti didelius pinigus labai nesinorėtų.

Jei jau prakalbome apie pinigus, atskleisime tiesiai šviesiai, kiek kainuoja profesionalūs fotografavimo kursai. 150 eurų už 6 užsiėmimus. Jei einate su draugais, galima rasti ir po 110 eurų už 6 užsiėmimus. Tai yra po 18,33 euro už 3 valandų trukmės seminarą. Kaina tikrai nebloga.

Svarbu, kad kursų metu išmoktumėte pagrindinių dalykų – susipažintumėte su fototechnika, išmoktumėte elementarius šviesos valdymo principus, taip pat mokytumėtės fotografuoti ir, labai svarbu, apdoroti padarytas nuotraukas. Paprastai su nuotraukų paruošimu žmonės susiduria dažnai, tad kursuose yra skirtas laikas būtent tokiems įgūdžiams ir žinioms. Dirbama su Photoshop ir kitomis vaizdų redagavimo programomis.

Lankant foto kursus reikalingas dar vienas dalykas – nusiteikimas mokytis. Jei tikitės, kad dėstytojas jus visko išmokys – klystate. Tai kursai suaugusiems, kur dėstytojas tik nurodo kelią, kaip reiktų ieškoti informacijos mokslams ir pačiam savarankiškai mokytis. Fotografavimas yra praktika, jo reikia mokytis kiekvieną dieną, o ne 3 valandas trunkančių kursų metu. Užsirašėte į kursus? Prisiminsite, ką reiškia daryti namų darbus ;) Tiesa, juos darysite su malonumu, jei būsite nusiteikę išmokti…

Tinginių ir neapsisprendusių nemėgstama kursuose nuo pat pradžios, tad neleiskite pinigų, kad galėtumėte pasigirti išklausę kursų. Kursų metu geriau išmokite fotografuoti.

Naivu tikėtis, kad po fotografijos kursų galėtumėte dirbti fotografu. Nebent savo namuose ir darant šeimos narių fotosesijas. Profesionaliai to daryti dar negalėtumėte, nes neturite pakankamai patirties. Per asmeninį renginį jus seniai svečiai užvaikys su savo kaprizais ir įgeidžiais, tad paimta pinigų suma visada atrodys per maža…

Leave a Reply