Fotografų skelbimai – įrankis pritraukti naujus klientus

fotografasTiems, kurie sėdi ofise nuo 8 iki 17 val. dažnai atrodo, kad laisvai samdomo darbuotojo gyvenimas yra gerokai paprastesnis – laisvas darbo grafikas, niekam nereikia pateikinėti darbo rezultatų ataskaitų ir pasidarai laisvadienį, kada panorėjęs. Tačiau medalis turi dvi puses – nestabilios pajamos ir klientų trūkumas, ypač tada, kai rinkoje dar esi naujokas. Taigi, ką daryti, kad tave pastebėtų?

Fotografų skelbimai seniai ne naujiena, bet jie vis dar puikus marketingo įrankis. Bet kur juos dėti? Dažniausiai tokie skelbimai talpinami įvairiuose fotografijos forumuose, skelbimų portaluose. Šiandien fotografai buriasi į krūvą, todėl atsiranda ir šios specialybės atstovų savotiškos duomenų bazės, kurios leidžia interneto vartotojams vienu pelės klavišo paspaudimu „atsijoti“ juos dominančius fotografus. Visgi, norint patekti į „dominančių fotografų sąrašą“, reikia sugebėti išsiskirti iš minios. Tai gali padaryti originalūs aprašymai, netradicinės fotosesijos, idealu jei būtų ir teigiami žmonių atsiliepimai, nes rekomendacijos visada paskatina pirkti arba pasinaudoti jūsų teikiama paslauga.

Tiesa, visada galima griebtis ir reklamos triukų, tačiau reikia pripažinti, kad geriausia fotografų reklama yra jų darbas, kurį paprastai galime išvysti fotografo asmeninėje internetinėje svetainėje. Visgi, sukurti internetinę svetainę nėra pigu, todėl jaunieji fotografai iš pradžių gali pasinaudoti ir kita alternatyva – socialiniais tinklais. Didžiausias socialinių tinklų privalumas – už juos nereikia mokėti, be to, tikėtina, kad pasieksite platesnę potencialių klientų auditoriją. Juk paprastas žmogus savo fotografo paieškas pradeda ne specializuotose forumuose, bet per draugus, Google paiešką ir socialinius tinklus. Taigi, socialiniai tinklai ir fotografų skelbimai gali padėti gauti pirmuosius užsakymus.

O ledams pajudėjus, galima pradėti galvoti ir apie kitus marketingo įrankius, tokius kaip fotografų reklama, asmeninė internetinė svetainė ir pan. Svarbiausia atminti, kad norint pritraukti potencialius klientus reikia sugebėti išsiskirti iš tos pačios profesijos atstovų. Fotografų skelbimai tai tik lašas juroje, atminkite, kad turite būti matomi ir socialiniuose tinkluose, ir forumuose, ir bloguose, ir nuotraukų galerijose, galu gale net ir visuomeniniuose renginiuose.

 fotografu skelbimai ir reklama

Leave a Reply