Batutai Lietuvos namų kiemuose  

Kas yra vasaros karalius: batutas ar baseinas? Batutai naudojami ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais – pavasarį, rudenį. Tai batutams suteikia nemaža pranašumą prie baseinus, kuriais labiau naudojamės tikrai tik vasarą, nes šaltesniu oru į vandenį lįsti nesinori. Batutai yra tokia pramoga, kuriai nereikia jokios specialios aprangos kaip kad reikia tam, kad galėtum paplaukioti (maudymosi kostiumėliai, maudymosi šortai, kepurėlės, nardymo akiniai). Ant batutų šokinėjant visai nebūtina nusirengti, bet smagiau šokinėti tada, jei būni nusiavęs batus. Kai pėdos nevaržomos ir gerai jaučia paviršių, tai šokinėjimas ant batuto kažkoks toks laisvesnis, malonesnis. Galbūt todėl batutai turi didesnį populiarumą vasarą, kai galima šokinėti basomis kojomi ir mažiau pavasarį bei rudenį. Tačiau šokinėti rudenį mums patinka ne mažiau nei vasarą, nes šokinėjant galima visai neblogai sušilti. Batutai leidžia daug judėti daug nepavargstant ir tai yra dar vienas nemažas jų batutaiprivalumas. Šokinėti nesustojant ilgoms pertraukoms galima nors ir kelias valandas. Tai tėvams padeda turėti šiek tiek laisvo laiko, kol vaikai žaidžia arba progą prisijungti prie vaikų ir šeimyniškai praleisti popietę kartu su jais šokinėjant, kol galiausiai atsibos. O vaikams tai neatsibosta, jie šokinėja kiekvieną dieną. Ypač, jei batutą gauna gimtadienio proga, tai tada mano, kad batutai yra kažkas ypatingo. Ir gerai! Svarbu, kad vaikas ne vien prie kompiuterio žaidimus žaidžia, bet ir leidžia laiką lauke, netgi judėdamas. Judėjimas vaiko raidai be galo svarbus. Jei vaikas nemėgsta bėgioti, neima į rankas krepšinio ar futbolo kamuolio, gal jam patiks šokinėjimas ant batuto? Batutai – ne kasdienė prekė, tikrai ne visi vaikai gali jais džiaugtis, gal jūsų vaikas, turėdamas batutą jausis ypatingas? Kodėl neišbandžius? Pasiūlykite savo vaikui pirkti batutą. Paklauskite, ar jis jo norėtų. Kai vaiko paklausiama jo nuomonė, vaikas tai labai vertina, jaučiasi suaugusiųjų pripažintas. Vien dėl to gali sutikti. Batutai – tik strik pa strik ir tu jau šokinėji. Nesvarbu, ar tu mažas, ar didelis, bet batutai tau vis tiek gali patikti. Kokios gi atostogos, jei neturi kur pažaisti, padėti energijos, išsikrauti linksmai? Batutai suteikia galimybę judėti gryname ore ir daug juoktis. Nuosavo kiemo teritorijoje batutas tikrai telpa. Ant jo dūkti gali ne tik jūsų vaikai, bet ir jūsų vaikų draugai, žinoma, jei batutas yra didesnis arba jei jūsų vaikai pakankamai supranta žodį dalinimasis. Mokėti dalintis labai svarbu, tie vaikai, kurie jau vaikystėje išmoksta dalintis, užauga gerais žmonėmis. Iš tokių sulaukia pagalbos, mandagumo, gerų manierų apskritai. Taigi mini išvados:

  • Batutai naudojami ¾ metų laikų;
  • Batutai pratina prie sportavimo, aktyvaus laisvalaikio;
  • Batutai su tėvų pagalba padeda išmokti dalintis.

Vaiko vertybių ugdymas ir sportiškumas labai svarbus vaikystės etapas. Mums sunku suprasti, kaip mažas vaikas gali turėti viršsvorio, nors svorio priauga ne dėl ligų, ne dėl genų, o dėl to, kad yra per mažai fiziškai aktyvus. Vaikai turi judėti. Tisiog privalo! Ir jei batutai paskatina vaiką nesėdėti rankas sudėjus, o nors pusvalandukui pajudėti, pašokinėti, daug juoktis, tai tas yra puiku.

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio batutą? Reikia pagalvoti apie skirtingas batutų charakteristikas: svorį, kurį jie gali atlaikyti, dydį, kuris tilptų kieme. Šiuos du kriterijus sužiūrėti vaisai nesunku, nes kiekvienas tėvas ar motina žino savo vaikų ūgį bei savo kiemo dydį.

 

Leave a Reply