Baidarių nuoma ir baidarių teikiamos pramogos

Baidarių nuoma – tai viena geriausių iš visų pramogų vasarą. Tereikia tik šiek tiek daugiau pasidomėti. Jeigu kada nors jau teko plaukioti baidarėmis, mes nė kiek neabejojame, jog tai jau tikriausiai tapo viena iš didžiausių Jūsų hobių. Kadangi Lietuvoje vasaros sezonas yra itin trumpas, mums ne visada yra patariama įsigyti savo nuosavą baidarę. Baidarių nuoma – štai paslauga, kuri gali mums praversti, kai su baidare dviemsbaidarėmis susiruošiame plaukioti vos kelis kartus per metus, vasaros metu. Tačiau, jeigu plaukiojimas baidarėmis tapo labai dideliu Jūsų hobiu, greičiausiai net ir kiekvieną savaitgalį išvykstate paplaukioti. Tokiais atvejais jau nėra svarbu, ar ta vasara mes per metus džiaugiamės trumpai, ar ilgai, kadangi bendroje sumoje, ąnaudojimąsis baidarėmis yra smarkiai pakilęs. Taigi būtent tada, jau yra laikas pagalvoti apie tai, jog reikia įsigyti nuosavą baidarę. O vienas iš dar geresnių pasirinkimų – tai įsigyti pradžiai naudotą baidarę. Reikia atsižvelgti į tai, jog naudotos baidarės įsigijimas yra tikrai kiek sudėtingesnis, nei naujos, tačiau tokiu būdu galite sutaupyti kartais ir visai nemažai pinigų. Tiesiog, kai pirksite naudotą baidarę, reikės atidžiau prižiūrėti visą pirkimo procesą. Teks daugiau patikrinti tokius parametrus, kaip jos nusidėvėjimo lygis ir t.t. žinoma, viskas dar labai priklauso nuo to, iš kur pirksite dėvėtą baidarę. Jeigu tai patikimas gamintojas ar kokia nors parduotuvė – tai ten jau tikriausiai yra patikrintas baidarės kokybiškumas, tačiau, jeigu ieškote baidarės per kokius nors internetinius skelbimus iš nepažįstamų pardavėjų, pavienių asmenų – tai galite tikrai būti laisvi apgauti. Todėl kartais, jau geriau tiesiog ilgiau pataupyti pinigų ir įsigyti naują baidarę, arba kurį laiką naudotis tokia paslauga, kaip baidarių nuoma.

Plaukimas baidarės suteikia mums papildomą gyvenimo džiaugsmą, tai tarsi šioks toks gyenimo a. na nesudėtinga gprieskonis mūsų gyvenimuose, kuris gali atnešti naujų ir netikėtų potyrių. Tai puiki dozė tiek ir adrenalino, tiek ir sporto, bei aktyvumo lygio. Jeigu galvojate, kad baidarėmis yra sunku išmokti irkluoti, Jūs labai klystate. Išmokti manevruoti su baidarėmis yra visai nesunku. Jas yra gana nesunku valdyti, tiek ir jaunimui, tiek ir vyresniems žmonėms, kadangi galima kuo puikiausiai patiems konstroliuoti sudėtingumo lygius. Jie dar priklauso ir nuo to, kokio sraunumo upę pasirinksite plaukimui. Taip pat juk galite ir tiesiog mokytis plaukioti kokiame nors ramiame vandenyje, pavyzdžiui, tvenkinyje. Prie populiariausių tam tikro miesto tvenkinių yra neretai ir įrengiamos įvairios vandens pramogos, viena iš jų ir yra plaukiojimas baidarėmis.

Ar kada apskritai susimąstėte, kokia yra baidarių atsiradimo istorija? Kiekviena sporto ir pramogų rūšis turi savo atsiradimo istoriją. Lygiai taip pat ir kalbant apie visas baidares. Taigi, klausykite įdėmiai. Pirmosios baidarės buvo pastatytos Šiaurės Amerikoje inuitų ir aleutų genčių. Šios gentys gyveno arkties regione. Štai baidarės sporto pasaulyje imtos naudoti nuo maždaug 1800 metų. Baidarės buvo naudojamos tyrinėtojų abiejuose Šiaurės ir Pietų poliuose. Jų forma leido geriau kontroliuoti ir tvarkyti ledynų vandenis. 1936 metais Berlyne plaukiojimas baidarėmis jau tapo olimpinių varžybų dalimi. Visu periodu baidarės išlaikė savo populiarumą, lyg koks itin populiarus žaidimas ir sportas viename. Iš tiesų, plaukimas baidarėmis tuo ir išsiskiria, kad į vieną objektą galima sutelkti iš karto kelis dalykus: pasimėgavimą gamta, pasportavimą ir gerą laiko praleidimą su savo artimais žmonėmis.

Leave a Reply