Auksiniai vestuviniai žiedai ir jų priežiūra

vestuviniai žiedaiVestuvinis žiedas – vienas svarbiausių jungtuvių ceremonijos atributų, patvirtinantis jaunųjų meilę ir pasiryžimą visą gyvenimą praleisti dviese. Natūralu, kad šių žiedų paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės – juk vestuviniai žiedai jaunųjų pirštus puoš visą gyvenimą. Itin plati žiedų pasiūla leidžia išbandyti ne tik skirtingo dizaino, bet ir skirtingų metalų dirbinius. Tiesa, praktika rodo, kad dažniausias jaunųjų pasirinkimas yra laiko patikrintas auksas. Be to, ieškantiems unikalumo siūlomi ne tik klasikiniai raudonojo ir geltonojo aukso žiedai, bet ir baltojo, rausvojo ar net itin retų spalvų dirbiniai.

Žiedų pasirinkimas

Nepamirškite, kad vestuviniai žiedai nešiojami ne vienerius metus, todėl priimdami sprendimą, neskubėkite. Visų pirma įvertinkite žiedo lygumą. Dirbinio kraštai negali turėti įdubimų, bangelių ar griovelių. Apžiūrėkite žiedą iš visų pusių ir padėkite jį ant lygaus paviršiaus. Jei žiedas yra nelygus, tai reiškia, kad jis yra nekokybiškas. Labai svarbu įvertinti aukso prabą. Paprastai žiedai gaminami iš 750 ir 585 prabos aukso. Pastarasis variantas užtikrina optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

Jei nusprendėte rinktis dirbinį, puoštą akmenimis, nepirkite pirmo pasitaikiusio ir dailiai spindinčio žiedo. Jei norite žiedo su deimantu, rinkitės gaminį, kuriame brangakmenis bus įsodintas į specialų apsodą. Jei deimantas įspaustas ar įklijuotas, laikui bėgant jį pamesite. Beje, racionaliai įvertinkite akmens dydį. Primename, kad žiedą nešiosite kiekvieną dieną, todėl aštrus akmuo gali trukdyti kasdieniams darbams, plėšyti jūsų drabužius ar veltis į plaukus.

Vienas svarbiausių jūsų darbų – objektyviai įvertinti žiedo dydį. Gaminys negali nei spausti piršto, nei nuo jo smukti. Nepamirškite, kad skirtingų plaštakų pirštų storiai skiriasi, todėl nuspręskite, ant kurios rankos žiedą nešiosite. Be to, bėgant metams jūsų pirštų storis gali kisti, todėl rinkitės dirbinį, kurį ateityje galėsite susiaurinti arba praplatinti.

Žiedų priežiūra

Paprastai vestuviniai žiedai nešiojami visą laiką, t. y. su jais keliaujame į šventes ir atliekame kasdienius buities darbus. Deja, auksas gali lengvai susibraižyti ir pakeisti savo prekinę išvaizdą, todėl skirkite laiko dirbinio priežiūrai. Rekomenduojame žiedus nusiimti dirbant su dažais (pvz., dažant plaukus), naudojant buitines chemijos priemones (pvz., skalbiant ar plaunant indus), naudojant kosmetikos priemones (pvz., rankų kremą) sportuojant ar plaukiojant baseine.

Jei žiedas išsipurvino, jo valymui naudokite zomšos ar flanelės audinį. Jei norite dirbiniui sugrąžinti spindesį, palaikykite papuošalą pasaldintame vandenyje. Blizgesio suteiksite ir naudodami odekoloną, etilo spiritą ar degtinę. Jei nešvarumai susikaupė po žiedo akute, paimkite dantų krapštuką ir apvyniokite jį vatos gabaliuku, sudrėkinkite odekolonu ir valykite akutės įtvarą. Baigę darbus, žiedą nublizginkite flanele.

Leave a Reply