Ar jums reikia paskolos?

paskolosFinansiniai klausimai skatina nemenkai pamąstyti. Ar reikia konkretaus pirkinio? Ar konkrečioje vietoje vertėtų taupyti? Ar gaunamas atlyginimas tenkina? Ar pavyksta efektyviai valdyti savo lėšas? Ne mažiau klausimų kyla ir pradėjus galvoti apie paskolos pliusus bei minusus.

Kreditas ar paskola?

Bene pagrindinis skirtumas tarp kredito ir paskolos – pinigų suma. Kreditas gali siekti vos 50 eurų. Na, o paskolos dažnai būna žymiai didesnės (tikslai taip pat didesni, pavyzdžiui, pasistatyti namą). Kad ir koks skolinimosi „žanras“ pasirenkamas, bet kuriuo atveju tai yra įsipareigojimas. Nereikėtų nuvertinti net minėtos 50 eurų sumos.

Kreditas yra trumpesnis įsipareigojimas, bet nepasvėrus finansinių galimybių įsisukama į tokį „voverės ratą“, kad nusprendžiama dar pasiskolinti, paskui dar, kol prireikia refinansuoti.

Paskolos galbūt labiau siejamos su atsakingumu, nes, pavyzdžiui, noras statyti namą dažniausiai būna apgalvotas, imama pinigų suma nemaža, vadinasi, įsipareigojimas tikrai rimtas. Tačiau nereikėtų nuvertinti ir kreditų, nes jie – taip pat įsipareigojimas. Anksčiau minėta 50 eurų suma niekuo nenusileidžia 100-ui.

Ar jums reikia paskolos?

Straipsnio pavadinimas gali būti suprantamas įvairiai.

Ar norint įsigyti tam tikrą daiktą jums reikia paskolos?

Ar pakaktų kredito, ar reikalinga paskola?

Ar sprendimas įsigyti didelį pirkinį pakankamai motyvuotas ir tikrai imsite paskolą?

Ar…

Tokių „ar?“ yra daugybė. Svarbiausia – blaivus mąstymas, nes skolinimasis nėra ta sritis, kur pageidaujamas spontaniškumas. Tiek 300, tiek dešimteriopai stambesnė suma – ne šiaip kasdienis apsipirkimas prekybos centre ar planavimas, į kokį spektaklį nueiti.

Rinka ir poreikis

Kalbant apie paskolas dėmesys krypsta į rinkos sąvoką, į paklausos ir pasiūlos apibrėžimus. Jei visiems pakaktų turimų pinigų, tai nereikėtų ir paskolų. Tačiau net ir uoliai dirbant ne visada pavyksta įgyvendinti finansinius tikslus. Na, o skolinančios bendrovės stengiasi reprezentuoti save kaip įmanoma patraukliau, kiekvienas rinkos dalyvis siekia pritraukti interesantų viliojančiais pasiūlymais. Ir vis dėlto šioje vietoje minėtina, kad kreditų ir paskolų vartojimo ratai atskiri. Paskolos yra tarsi asmeniškesnės, apie jas reklamos taip garsiai netrimituoja. Na, o kreditai – rodos, tik imk ir naudokis. Ko gero, tai natūralu – kuo skolos objektas didesnis (t. y. kuo didesnė pinigų suma), tuo rimčiau viskas pateikiama, nes bankai nenori rizikuoti.

Kad jau pradėjome temą apie rinką, ne mažiau įdomu pasirausti po reklamų kraitelę. Kreditai reklamuojami demonstratyviai – su tuo veikiausiai sutiksite. Tačiau ne tik smulkesnes sumas skolinančios įstaigos, bet ir bankai (bent jau pristatydami kitokias, su paskolomis nesusijusias paslaugas) pastaruoju metu nevengia linksmesnių vaizdelių ar frazių, nevengia pasirodyti kitame vaidmenyje, o ne kaip solidūs kostiumuočiai.

Pratęsiant minčių dėstymą apie bankų veiklą nesunkiai atsekamos tokios tendencijos kaip modernumas, paprastumas. Reklamų specialistai atlieka kūrybingą darbą.

Iš kokios pusės bepažvelgtum, kreditų ir paskolų temoje daug visokių aspektų, dominančių tiek ekonomikos, tiek reklamos, tiek įvairių kitų sferų specialistus. Ką ir kalbėti apie vartotojų nuomones – šios skirtingos, kai kada pozityvios, kai kada negatyvios. Jei paimtą kreditą pavyko grąžinti be nesklandumų, tai ir atsiliepimai pozityvūs. Jei nenusisekė, tuomet ir nuomonė atvirkštinė. Nesunku suprasti, kad ne visada paslaugos teikėjai kalti. Daug kas priklauso nuo klientų vartojimo įpročių ir įpročio skaičiuoti (arba neskaičiuoti) pinigus.

Ar reikia skolintis, ar ne, šis straipsnis nepasakys, bet tikriausiai paskatins pamąstyti. Svarbiausia skolintis atsakingai – tai patvirtins kiekvienas, pasinaudojęs tokio tipo paslauga. Juk atsakingumas čia yra vienas iš kertinių aspektų. Ir jei prireikia papildomų pinigų, džiaugiamasi galimybe pasiskolinti. Bet palankiausia situacija būna tada, kai nenuvertinama nei 300, nei 50 eurų suma ir kai laikomasi sudarytos sutarties punktų.

 

 

Kaip likviduoti įmonę

Štai ir atėjo laikas likviduoti įmonę, ši problema anksčiau ar vėliau gali nutikti kiekvienam verslininkui. Priežastys gali būti pačios įvairiausios ir daugelis iš jų yra susijusios su pagrindiniais verslo organizavimo įsipareigojimais. Pradžioje reikėtų išsiaiškinti kas tai yra likvidacija. Pagal tai kokie įstatymai šiuo metu vyrauja teisinėje sistemoje tai yra pilnas įmonės veiklos nutraukimas, išbraukiant ją iš registrų sąrašo, visų įsipareigojimų nutraukimas. Jei kas nors iš anksčiau parašytų veiksmų nėra padarytai tai nėra likvidacija, o alternatyvioji likvidacija arba net savęs apgaudinėjimas. Kaip likviduoti įmonę, kad viskas būtų atliekama teisingai? Yra būtina atlikti visus reikalingus veiksmus. Įmonės taryba bendrame susirinkime turi priimti sprendimą, kad yra reikalinga likvidacija ir turi būti paskirta likvidacijos komisija, kuri pasirūpins šiuo procesu. Visus įsipareigojimus perima būtent ši komisija. Pirmasis įmanomas likvidacijos kelias, kai sprendimą priima įmonės savininkai. Yra įgyvendinami keli etapai. Pirmasis, kai yra priimamas sprendimas likviduoti įmonę. Vėliau apie tai turi būti pranešama suinteresuotiems organams, pavyzdžiui, mokesčių inspekcijai. Kai jau yra sukuriama jau minėta likvidacijos komisija ir sudaromas likvidacijos balansas savininkais kelių mėnesių bėgyje privalo informuoti visus savo darbuotojus. Na ir tada prasideda tai kas yra įdomiausia, kontroliuojančių organų patikra.
Tada, kai visos kontrolės organų pretenzijos bus pašalintos bus sudaromas galutinis įmonės likvidacijos balansas. Verslo savininkas vėl pateiks reikalingus dokumentus, tai yra įvairiausi išrašai, kurie patvirtins, kad įmonė neturi skolų. Kaip likviduoti įmonę turi žinoti kiekvienas, kadangi šis procesas turi būti atliktas teisėtai. Jei viskas bus atlikta teisingai įmonė bus išbraukta iš registrų sąrašo ir išliks tik archyvuose. Įmonei neturi būti keliamos jokios pretenzijos. Vienas iš šio likvidacijos proceso trūkumų yra tas, kad tai yra ilgas procesas, kuris gali užtrukti kelis mėnesius ir gali tęstis iki begalybės, jei mokesčių inspekcija nesuteiks visų reikalingų dokumentų. Juk šio proceso metu būtinai turi būti atliekamas mokesčių patikrinimas, visi būtinieji tikrinimo procesai. Bet kuriame likvidacijos etape gali būti paskelbta, kad nėra padengtas kreditas, kuris pareikalaus sumokėti realią arba išgalvotą skolą. Yra rizika, kad kreditorius kreipsis į teismą norėdamas atgauti pinigus.
Įmonės likvidavimas
Dar vienas variantas kaip likviduoti įmonę tai bankroto procedūra. Bankrotas gali būti tiek savanoriškas, kai šį sprendimą priima įmonės savininkas, tiek ir priverstinis, kai to reikalauja kreditoriai. Ir vienu ir kitu atveju pirmasis procedūros etapas tai kreipimasis į teismą su prašymu pradėti bankroto procesą. Be to, jei kreipimosi iniciatorius yra pati įmonė, be visų dokumentų turi būti pateikiamas ir įmonės darbuotojų bendro susirinkimo protokolas. Maždaug savaitės bėgyje nuo teisminio proceso pradžios, kai buvo priimtas bankroto sprendimas yra būti patalpinti specialius skelbimus. Kitas likvidacijos proceso etapas, kad vadovas ir įmonės savininkai turi pranešti, kad yra pradėtas bankroto procesas. Turi būti paskiriama speciali taryba, turi būti nustatoma kokie yra kreditorių reikalavimai. Taip pat yra sudaromas balansas ir tvarka kaip bus patenkinti kreditorių reikalavimai, bei bus atlikti kiti darbai. Kai bus paskelbtas bankroto procesas įmonės savininkas ir jo darbuotojai nebus įtraukti į biurokratinį mechanizmą, visi proceso veiksmai, tuo pačiu ir ginčytini klausimai susiję su mokesčiais ir fondais bus pašalinti iš jūsų kelio norint likviduoti įmonę, kadangi šias problemas pašalins už jus. Likviduoti įmonę nėra paprasta, tačiau tai įmanoma. Tereikia tinkamai pasiruošti.

Paslaugos verslui padėsiančios efektyviai veikti jūsų įmonei

www.amberstaff.comAr yra  teikiamos paslaugos  verslui?  Žinoma, kad taip ir jos yra pačios įvairiausios priklausomai nuo to kokie yra jūsų poreikiai, ko gi reikia jūsų verslui, kokia  pagalba jam yra reikalinga?  Šios  paslaugos  gali   būti labai įvairios, tai personalo nuoma, personalo  atranka, personalo dokumentų  administravimas ir kitos paslaugos, kurios  tikrai bus naudingos organizuojant bet kurį verslą. Reikėtų plačiau pakalbėti  apie  tai kokią  naudą gali  suteikti personalo nuoma.  Tai yra  tokia paslauga, kai gali  būti  suteikiama  pagalba kitai įmonei jai  išnuomojant  darbuotojus.  Nuoma  suteikia galimybę trumpam laikui išsinuomoti personalą, 2-3 mėnesiams. Šia  paslauga verta pasinaudoti jei jums  yra reikalingi  sezoniniai darbuotojai,  reikia  realizuoti  labai daug projektų, jums reikalingi darbuotojai  konkretaus renginio  organizavimui ir kita.  Vairuotojai, krovėjai, sandėlių darbuotojai yra reikalingi daugeliui  įmonių  pakankamai dažnai, tačiau laikinai. Jei jums tokio pobūdžio paslaugos reikalingos kelis kartus per metus jums  nenaudinga  laikyti  etatinius darbuotojus, kadangi tai kainuos pakankamai brangiai.  Kiekvieną  kartą  organizuoti darbo pokalbius ir ieškoti  darbuotojų bus nepatogu ir  pareikalaus  atitinkamos jūsų kvalifikacijos.  Personalo nuoma tai yra optimalus variantas norint išspręsti tokias problemas, kaip darbuotojų  atranka pagal jūsų nustatytus kriterijus, už jus  bus organizuojamas darbo pokalbis, bus  įdarbinami  darbuotojai,  sutvarkomi  visi reikalingi dokumentai, taip pat  bus  sumokami  atlyginimai, kontroliuojama kokybė, pašalinamos visos konfliktinės  situacijos.

Visi šie darbai tai yra naudingos paslaugos verslui, kurias gali  suteikti mūsų įmonė.  Jūs  gausite reikiamą darbuotojų skaičių, kurie  bus pasiruošę  atlikti  visus reikiamus darbus tikrai kokybiškai ir griežtai  sutartu laiku.  Kokius privalumus jums gali  suteikti  tokia paslauga, kaip personalo nuoma?  Visų pirma, jūs  sugebėsite  sutaupyti  savo pinigus, kuriuos  reikėtų  investuoti  į darbuotojų paiešką, įmonei nereikės mokėti darbuotojų  mokesčių ir nereikės  gaišti laiko tvarkant įvairiausias ataskaitas.  Visa tai jau yra kitos įmonės  rūpestis.  Jūs personalui mokėsite tik tokią  sumą, kuri  bus  nustatyta  sutartyje.  Taip pat pasinaudojus šia paslauga nebus jokių socialinių įsipareigojimų. Jei  susirgs  darbuotojas arba jis bus  atleistas jūs  už tai nebūsite  atsakingi.  Šios paslaugos  verslui užtikrins  efektyvų ir nuolatinį įmonės darbą. Personalo nuoma  yra labai  naudinga paslauga, kuri kiekvienam  suteiks galimybę vystyti savo verslą, bei  nestovėti vietoje. Pati savaime paslauga yra pakankamai  suprantama, jei jums reikia gauti  didelį kiekį darbuotojų, kurie padės  susitvarkyti  su  sudėtingais darbais.

Personalo nuomos paslauga  bus  paruošta taip, kad  jūs  būsite viskuo patenkinti.  Šios paslaugos  verslui  jau spėjo išgelbėti ne vieną  įmonę, o tai reiškia, kad ji  sugebės  išgelbėti ir jus. Galite  net tuo neabejoti.  Jei jūs nenorite  stovėti vienoje  vietoje tokiu  atveju jūs  būtinai pažengsite į priekį, tiesiog reikia mokytis ir vystytis.  Labai  įvairiose srityse yra  svarbus  verslo  efektyvumo didinimas, kadangi tik taip verslas gali eiti į priekį.  Personalo nuoma  gali  būti  vienkartinė  arba nuolatinė. Tokias galimybes  gali  suteikti patikimas bendradarbiavimas. Įmonės kurios pasinaudoja šiomis paslaugomis gali  dirbti greičiau ir efektyviau, nei jų konkurentai. Jei jums yra įdomi ši paslauga, tokia unikali  galimybė tokiu  atveju dabar yra geriausias metas tai padaryti. Atkreipkite  dėmesį  į tai, kad šia paslauga  gali pasinaudoti  jūsų konkurentai ir jie  laimės.  Įmonės gali  jau senų senovėje pasinaudoti tokia galimybe, kad dirbtu  efektyviau ir įdomiau, o jūs galite ir toliau bijoti šio žodžio ir visomis jėgomis vengti  naujovių. Jokios naudos  toks požiūris negali suteikti.

 

Daugiau informacijos : http://www.amberstaff.com

 

Poilsis prie jūros tai komfortas

Poilsis prie jūros

Kai nenumaldomai artėja vasara ir atostogų metas mes be jokių abejonių visi susimąstome kur gi reikės praleisti savo atostogas. Galbūt keliauti į užsienį, o galbūt praleisti atostogas Lietuvoje ir nukeliauti į Palangą arba Šventąją į geriausius kpoilsis palangojeurortus prie Baltijos jūros. Poilsis prie jūros tai be jokių abejonių yra geriausias pasirinkimas, kadangi jūs galėsite mėgautis jums teikiamais jūros malonumais, jūs galėsite kiekvieną dieną maudytis jūroje, galėsite kvėpuoti jūros ir pušų kvapu. Iš tiesų toks jūros oras teigiamai veikia žmogaus organizmą, kadangi jame yra jodo, kuris daro teigiamą įtaką sveikatai.   Jūs poilsiaudami prie jūros galėsite ne tik mėgautis jos teikiamais privalumais, tačiau taip pat galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis, kurios yra siūlomos poilsiautojams, o tokių yra ne viena. Taigi jūs tikrai turėsite iš ko pasirinkti, kad jūsų poilsis prie jūros taptų malonus. Kita vertus, kai jūs leidžiatės į tokią kelionę jums taip pat reikia pagalvoti apie svarbius klausimus, pavyzdžiui kur jūs ketinate apsigyventi. Žinoma, viskas priklauso nuo to kokios yra jūsų finansinės galimybės, kadangi pasirinkimas yra didelis. Jūs galite apsigyventi vilose, kotedžuose, nameliuose prie jūros arba tiesiog nuomojamuose butuose arba kambarėliuose. Tai ką jūs pasirinksite priklauso nuo jūsų poreikių ir jūsų finansinių galimybių, tačiau visada verta pasirinkti tai kas yra geriausia ir nesugadins jūsų poilsio.

Poilsis prie jūros tai yra labai puiku ir nuostabu, kadangi jūs turėsite galimybę atgauti savo jėgas, pailsėti, bei pasigrožėti gražiu kraštovaizdžiu. Tam, kad nebūtų sugadinta jūsų nuotaika atostogų metu labai didelę reikšmę reikia skirti vietos, kurioje jūs gyvensite pasirinkimui, kadangi nuo jos priklausys jūsų atostogos. Žinoma, daugelis teigia, kad tai nėra svarbu, juk jie daug laiko praleis prie jūros, bei mėgins susipažinti su apylinkėmis, tačiau iš tiesų tai yra labai klaidinga nuomonė, kadangi visi puikiai žinome kaip poilsį prie jūros kartais sugadinta prastas oras. Tokioje situacijoje kur kas geriau išsinuomoti tokius namus, kurie yra patogūs, bei jums gali suteikti daugiau galimybių, pavyzdžiui lauke yra baseinas, galbūt yra pirtis. Tokiu būdu jūs smagiai pailsėsite net viešbutyje. Galų gale yra labai svarbu kokia aplinka jūs supa, kadangi gyventi gražiai yra geriau, nei gyventi negražiai. Jūs savo atostogas galite praleisti Nidoje, Šventojoje arba Palangoje. Priklauso nuo to ko jūs norite, kadangi Nida tai yra gražus miestelis, kurį pasirenka žmonės, kurie nori ramaus poilsio. Palanga yra kurortas, kurį renkasi žmonės, kurie nori pašėlti, pamatyti naktinį gyvenimą, koncertus ir jūrą. Taip pat yra ir tarpinis variantas tai Šventoji, kurioje galima atrasti ramybę ir aktyvų poilsį. Tai tarsi tam tikras aukso viduriukas, kurio jūs galbūt ieškote.

Poilsis prie jūros jums suteiks galimybę gauti viską ko jūs norite jei tik jūs sau suteiksite tokią galimybę. Jūs galite apsigyventi tokioje vietoje, kurioje jūs galėsite gyventi jaukiai, patogiai, bei galėsite mėgautis nepakartojama ir šiuolaikiška atmosfera, kuri tvyro nuomojamose kambariuose, kurie yra vilose arba kotedžuose. Dar geriau jei jūsų pasirinkta vieta viduje turės Spa,   pirtį, bei baseiną, bus siūlomi įvairūs valgiai ir gėrimai. Žinoma , visada galima atrasti ir kur kas paprastesnius variantus, tačiau tikri visi mes norime kokybiškai pailsėti, kad grįžtume į savo namus ir darbą su naujomis jėgomis ir energija. Pasirūpinkite savo atostogomis patys ir jūs gausite nepamirštamas emocijas.

 

Intelektinės nuosavybės apsauga ir teisinės paslaugos: ką turime žinoti?

teisinės paslaugosKalbėdami apie intelektinę nuosavybę, itin dažnai maišome populiarias sąvokas – patentas, autorių teisės, prekių ženklas. Maišydami minėtuosius terminus, natūraliai painiojame ir su šiomis kategorijomis susijusius teisinius darbus. Nepamirškite, kad teisinės paslaugos reikalauja profesionalaus specialisto pagalbos ir teisinių žinių, todėl, siekdami priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, pasikonsultuokite su ilgametę darbo patirtį turinčiu teisininku.

Nesvarbu, apie ką kalbėtume – autorių teises, patentus ar prekių ženklus, omenyje visuomet turime intelektinę nuosavybę. Kitaip sakant, bendras dalykas, vienijantis minėtąsias kategorijas, yra draudimas kitiems gaminti, kurti ar kopijuoti intelektinės nuosavybės teisėmis saugomus (arba į juos panašius) objektus. Tiesa, primename, kad minėtoji teisė dažniausiai suteikiama naujo produkto kūrėjui, tačiau jos galiojimo laikas daugeliu atveju yra ribojamas.

Kalbant apie intelektinę nuosavybę, paprastai kalbama apie autorių teises. Šiai kategorijai priskiriamos teisinės paslaugos, susijusius su kūrinių apsauga. Kalbėdami apie kūrinį, paprastai galvojame apie objektus, kurie neturi realios naudos, tačiau leidžia kūrėjui išreikšti save, o kitiems – šiuo kūriniu mėgautis ir žavėtis. Autorių teisėmis saugomi spektakliai, paveikslai, knygos, nuotraukos, muzika, filmai ir t. t. Teisininkai primena, kad autorių teisės pradeda galioti nuo pirmosios kūrinio sukūrimo dienos, t. y. šių teisių nereikia teisiškai registruoti ar tvirtinti. Mūsų šalyje autoriaus teisės galioja tol, kol autorius yra gyvas ir 70 metų po jo mirties. Praėjus nustatytam laikotarpiui, autorių teisės perduodamos paveldėtojams. Neturtinės teisės, pvz., autoriaus vardas minėjimas šalia kūrinio, galioja visą gyvenimą.

Teisinės paslaugos, susijusios su patentais, saugo naujus išradimus. Minėtajai kategorijai priskiriamos įvairios technologijos, kurios padeda spręsti problemas – tai gali būti įrengimai, vaistai ir kiti produktai. Patentai turi būti registruojami. Jei to nepadarote, jūsų išradimą gali atkartoti visi, kas nori, ir dėl to nelikti jums skolingi. Teisininkai primena, kad patento registravimas yra mokama paslauga. Tiesa, priešingai nei autorių teisės, užregistruotas patentas saugo ne vien išradimo turinį, bet ir pačią idėją. Patentas galioja 20 metų, tačiau kasmet turi būti mokamas papildomas mokestis.

Prekės ženklais saugomi tam tikri išsireiškimai, piešiniai ir formos. Paprastai prekės ženklai naudojami, siekiant atpažinti tam tikras prekes, paslaugas ar įmones. Prekės ženklai turi būti registruojami. Jei prekės ženklas registruotas kito žmogaus vardu, be jo sutikimo šio prekės ženklo negalima naudoti savo veikloje. Be to, draudžiama naudoti labai panašius prekės ženklus, kurių skirtumai yra minimalūs, pvz., prekės ženklai skiriasi spalvomis. Prekės ženklo galiojimas yra neribojamas, tačiau būtina kas dešimt metų jo galiojimą pratęsti, sumokėjus atitinkamą mokestį.

Google reklama ir jos nauda: privalumai ir trūkumai

Google reklamaKalbant apie efektyviausias reklamos formas, dažniausiai minima Google reklama, leidžianti maksimaliai padidinti potencialių klientų srautą. Rinkodaros ekspertai teigia, kad internetinės reklamos populiarumas auga kiekvienais metais. Be to, Google paieškos sistema vis dažniau naudojasi ir vyresnio amžiaus žmonės. Atlikti tyrimai patvirtino, kad šiuo metu daugiau nei 60 proc. Lietuvos gyventojų reguliariai naudojasi internetu, didžioji jų dalis – ieškodami aktualios informacijos apie pageidaujamas prekes ar paslaugas.

Kalbėdami apie Google reklamos privalumus, visų pirma turime atsižvelgti į minėtojo paieškos tinklo dydį. Google yra populiariausia paieškos sistema visame pasaulyje, dažnu atveju – pagrindinis naršymo langas. Internetinės rinkodaros specialistai teigia, kad bendrovės, nepatenkančios į pirmuosius paieškos tinklo puslapius dažnu atveju lieka nematomos – vertinant vartotojų elgesį, pastebima, kad paprastai apsiribojama pirmaisiais keliais Google paieškos rezultatų puslapiais. Šiuo atveju Google reklama užtikrina, kad būsite matomi, t. y. kad potencialūs pirkėjai jus pastebės, atsisakydami konkurentų paslaugų.

Lyginant Google reklamą su kitais reklamos kanalais, pvz., televizine reklama ar reklama informaciniuose stenduose, būtina išskirti vieną svarbiausių Google pranašumų – reklama pateikiama tik suinteresuotiems vartotojams, t. y. asmenims, kurie į Google paieškos laukelį veda atitinkamą raktinę frazę. Kitaip sakant, Google reklama nevargina ir neerzina kliento. Priešingai – ji pateikia aktualią informaciją tada, kai klientui jos labiausiai reikia. Be to, patikimos klientų elgesio analizavimo priemonės leidžia stebėti potencialių lankytojų elgesį, vertinti jų poreikius ir pasiūlyti tai, kas atitinka jų lūkesčius. Kitaip sakant, stebint reklamos efektyvumą, reklamines kampanijas galima keisti ir tobulinti, siekiant maksimalaus rezultato ir didžiausios investicinės grąžos.

Vertinant Google reklamos trūkumus, būtina kalbėti apie atskiras reklamines priemones. Šiuo metu didžiausio dėmesio sulaukia Google AdWords reklama, užtikrinanti itin greitus ir aukštus rezultatus. Deja, ši reklama yra momentinė – pasibaigus nustatytam biudžetui, reklama yra išjungiama. Kitas sprendimas – SEO paslaugos, užtikrinančios ilgalaikius rezultatus ir geriausias pozicijas Google paieškos sistemoje. Deja, SEO darbai reikalauja gana daug laiko ir kantrybės, t. y. pageidaujamų rezultatų tenka laukti ne vieną mėnesį. Be to, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – kai kuriais atvejais Google reklamos priemonės gali būti netikslingos maksimalių rezultatų siekimui, t. y. verslo sėkmei reikalingi kiti reklamos modeliai. Bet kuriuo atveju, siekdami priimti geriausią sprendimą ir racionaliai įvertinti Google reklamos privalumus bei trūkumus, turėtumėte pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie padės priimti optimaliausius sprendimus.

 

Mobilieji telefonai bei platus jų pasirinkimas internete

mobilieji telefonaiDar visai neseniai mobilioji ryšio priemonė buvo naudojama vien bendravimo tikslais. Dabar su šiuo išmaniu įrenginiu galima ne vien skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes, bet ir fotografuoti, filmuoti, naršyti internete bei atlikti tūkstančius kitų įvairiausių veiksmų. Mobilieji telefonai kasdienybėje tampa nepamainomi. Juos kiekvieną dieną naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje.

Kai mobiliųjų telefonų paklausa tokia didžiulė, nenuostabu, kad šiuos išmaniuosius įrenginius galima įsigyti įvairiose pardavimo vietose. Pirkti telefoną galima mobiliojo ryšio tinklų salonuose, prekybos centruose, specializuotose parduotuvėse ar tiesiog turguje. Visi šie pasirinkimo variantai yra savaip patrauklūs, tačiau dabar mobiliojo telefono pirkimas kur kas paprastesnis, kai tai atliekame internetu. Internete gausu ne vien informacijos, čia galima sužinoti ne vien aktualias pasaulio naujienas, bet ir apsipirkti neišeinant iš namų.

Jau ne vienerius metus apsipirkimo internete galimybė populiarėja. Vis daugiau žmonių renkasi šią išeitį, kadangi tai padaryti yra patogu, greita ir malonu. Mobilieji telefonai lygiai taip pat gali būti įsigyti pasinaudojant interneto pagalbą. Dabar mažai kas ryžtasi keliauti po prekybos vietas ir taip ieškoti geriausiai sau tinkančio gaminio. Vietoj to daugelis renkasi apsipirkimo internetu alternatyvą. Tai ne vien taupo laiką, bet ir pinigus, kadangi virtualioje erdvėje galima daug greičiau rasti kur kas geresnius pasiūlymus. Visa tai atveria itin puikias galimybes net ir išrankiausiems mobiliųjų telefonų pirkėjams.

Ne paslaptis, jog įsigyti geriausiai tinkantį telefoną vienoje prekybos vietoje yra gana sunku. Juk tokiu atveju ne visi pasiūlymai pasiekia pirkėjo akiratį. Rinkoje gausu pačių įvairiausių išmaniųjų telefonų, tad rasti tą vienintelį neaplankius dar bent kelių pardavimo vietų yra tikrai sunku. Tuo tarpu internetu tai padaryti paprasta. Nereikia nei toli keliauti, nei ilgai ieškoti, kadangi mobiliųjų telefonų gausa internete yra plati ir lengvai pasiekiama.

Kai ieškomo telefono prekybos vietose rasti nepavyksta, geriausia paieškos procesą perkelti į internetą. Čia kiekvieną dieną parduodami mobilieji telefonai vartotojams suteikia lengvą ir greitą apsipirkimo alternatyvą. Iš didelės gausos pasirinkimų išsirinkti tą vieną telefoną paprasta, o ir sutaupyti pinigų šiuo būdu daug paprasčiau. Internete galima rasti daug įvairių pasiūlymų, tereikia mokėti tinkamai jais pasinaudoti.

Baidarių nuoma populiarėja įmonėse

baidarių nuomaNors už lango jau ruduo, aktyvaus laisvalaikio išsiilgę lietuviai toli gražu nesnaudžia. Kol auksinis ruduo dar leidžia džiaugtis sausais orais, daugelis laisvalaikį leidžia aktyviai ir turiningai. Vienas tokių būdų, pasirūpinti baidarių nuoma. Šiuo verslu užsiimantys verslininkai teigia, jog vasarą baidares pamilsta šeimos ir draugai, o štai orams atvėsus vis dažniau į turistinius žygius traukia įmonės ir bendradarbių kolektyvai.

Lietuvoje jau ne pirmi metai populiarėja įvairūs renginiai ir mokymai įmonėms, padedantys darbuotojams pajusti bendrumą bei artimiau susipažinti. Dažniausia tokie mokymai ir užsiėmimai vyksta ne darbinėje aplinkoje. Tačiau pastaraisiais metais atrakcijas su užduotimis ir rebusais keičia įmonės kelionė su baidarėmis. Pasirodo, tai taip pat labai naudinga įmonės veiklai ir santykių pagerinimui.

Mokomės dirbti komandoje

Štai, apie ką dažniausiai sužino įmonės darbuotojai, iškeliavę į plaukimą baidarėmis su savo kolegomis. Apie komandinį darbą. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad baidarių nuoma yra atrakcija, kuri išbando du žmones, sėdinčius baidarėje. Žinoma, taip ir yra, nes pirmiausiai jie turi tarpusavyje atrasti bendrą kalbą, išmokti priimti sprendimus ribinėje situacijoje, gelbėti vienas kita ir dirbti vieno tikslo link. Tačiau šalia jų yra ir kiti kolegos, jų baidarės. Kelionės metu ne retai tenka bėdoje pagelbėti kolegai, įstrigusiam tarp šakų ar pernešti bendradarbių baidarę. Visa tai taip pat mokina dirbti išvien, bendrauti ir vadovautis komandinio darbo principais. Nereikia jokių lektorių ir paskaitų – pamoko praktika.

Atrandame poilsį su kolegomis

Šalia to, kad plaukimas baidarėmis ne retai tampa tikru išbandymu ir priverčia kaip reikiant paplušėti, tokia atrakcija iš tiesų yra puikus būdas atsigauti nuo darbų ir atitrūkti nuo savo bėdų. Labai dažnai įmonės, kurias sudomina baidarių nuoma pripažįsta, jog norint, kad darbuotojai tinkamai pailsėtų, praverčia puiki taisyklė. Prieš išplaukiant geriausia iš anksto susitarti, jog šios išvykos metu pokalbių apie darbą neturėtų būti. Taip neformali aplinka ne tik suteikia jaukumo, bet ir iš tiesų padeda šiek tiek labiau atsipalaiduoti prie kolegų. Po žaismingo maršruto visi dažniausiai vakarus leidžia gamtoje, o rudens sezonu – išsinuomavus pirtelę ar sodybą.

Joje taip pat galima užsiimti įvairiais žaidimais ar tiesiog dalytis emocijomis po dienos atrakcijų. Nekalbant apie darbą kolegos parodo savo tikruosius veidus ir yra nuoširdesni. Tai neapsakomas vaistas darbuotojų santykių gerinimui. O dar ir smagus.

 

 

 

 

Leidimas gyventi Lietuvoje: tai – ne formalumas, bet plačios galimybės

Residence permit in LithuaniaStatistikos  duomenys byloja, jog užsieniečių ne iš ES šalių susidomėjimas Lietuva auga: per pirmąją šių metų pusę išduotų leidimų gyventi Lietuvoje skaičius perkopė 10 tūkstančių (2014-aisiais metais tiek leidimų buvo suteikta iš viso). Tautiečiai keikia gimtinę ir ieško laimės svetur, tuo tarpu užsieniečiai įžvelgia potencialą ir mūsų šalyje. Aišku, tai yra pernelyg optimistiškas bei pozityvus požiūris: kai kuriems užsieniečiams Lietuva tampa tik „tramplinu“ į kitas Šengeno zonos šalis ar netgi galimybe realizuoti neteisėtus planus. Kaip bebūtų, mums šį kartą aktualu užsieniečių susidomėjimas leidimu gyventi Lietuvoje (angl. k. Residence permit in Lithuania), o ne tai skatinančios realios priežastys. Biurokratinių reikalų tvarkymas pareikalauja nemažai informacijos bei laiko, savaime suprantama, kitataučiams tai dar sudėtingiau. Nors Migracijos tarnybos departamente apie šios procedūros tvarką pateikiama informacija ir užsienio kalbomis (rusų bei anglų), neretam užsieniečiui aktualios įmonių, užsiimančių tarpinko vaidmeniu tarp leidimą gyventi Lietuvoje norinčių gauti asmenų bei už tai atsakingų instancijų, paslaugos.

Leidimas gyventi Lietuvoje – tai dokumentas, suteikiantis teisę piliečiui ne iš ES šalies teisėtai gyventi Lietuvoje. Laikinasis leidimas gyventi dažniausiai išduodamas vienerių metų laikotarpiui (išimties atveju – trumpiau ar ilgiau). Praėjus 5 metams, asmuo gali pateikti prašymą nuolatiniam leidimui gyventi gauti. Norą gyventi Lietuvos teritorijoje reikia pagrįsti. Pagrindiniai tai sąlygojantys argumentai:

  • Išsaugota teisė į Lietuvos Respublikos pilietybę;
  • Santuoka;
  • Planas dirbti ar kurti savo verslą;
  • Planas mokytis;
  • Kitos aplinkybės – rūpybos nustatymas, asmuo yra nukentėjęs nuo prekiautojų žmonėmis.

Leidimas gyventi Lietuvoje (angl. Residence permit in Lithuania) nėra vien dailus popieriukas, tai – dokumentas, suteikiantis asmeniui pilnateisio piliečio statusą mūsų šalyje bei privilegijų visoje Šengeno zonoje:

  • Legalaus darbo visose ES šalyse galimybė;
  • Nevaržomas mobilumas visoje Šengeno zonoje;
  • Palankesnės galimybės siekiantiems vizų į Australiją, JAV, Kanadą;
  • Socialinės garantijos – medicininė priežiūra, mokslas, pašalpos ir kita.

Leidimą gyventi Lietuvoje norintis gauti asmuo visus reikiamus dokumentus privalo pateikti šį klausimą nagrinėjančioms institucijomis arba kreiptis į jau minėtas firmas, užsiimančias tarpininkavimu. Tai – kur kas paprasčiau ir greičiau. Gautas prašymas iki šiol būdavo nagrinėjams (priimamas arba atmetamas) net iki 6 mėnesių. Netrukus įsigalios įstatymų pataisos, palengvinančios bei pagreitinančios šią procedūrą, tačiau kartu ir stiprinančios sankcijas piktnaudžiaujantiems šia galimybe.

 

Buhalterinė apskaita pramogų versle

buhalterinė apskaitaViešoje erdvėje knibždėte knibžda istorijų, kaip pramogų verslo atstovai bando nuslėpti mokesčius, prastai veda buhalteriją ir pakliūna po inspektorių didinamuoju stiklu. Todėl profesionalūs buhalteriai nuolat pataria, kad pramogų versle dirbantiems žmonėms reikėtų pasirūpinti profesionalia buhalterine apskaita.

Ja gali pasirūpinti  profesionalūs buhalteriai, kurie gali būti samdomi tiek vienkartinėms užduotims, tiek nuolatinei dokumentų priežiūrai ir ruošimui. Taip jau yra, kad nuolatinė buhalterinė priežiūra šou versle yra kasdienybė. Deja, tam ne visuomet atsiranda laiko ir galimybių. Paprasčiausias būdas yra samdyti buhalterius, kurie gali sutvarkyti visus svarbius reikalus ir išgelbėti nuo inspekcijos įtarimų.

Kodėl turiu rūpintis buhalterinė apskaita?

Kartais žmonės klaidingai galvoja, kad dirbti pramogų versle ne pagal darbo sutartį, reiškia nemokėti jokių mokesčių. Tačiau iš tiesų taip nėra. Tuo šis darbas ir skiriasi nuo įprasto, mat čia mokami nemaži mokesčiai, o pečius dar užgriūna sudėtinga buhalterinė apskaita. Ją privalu nuolat prižiūrėti, nes kitaip laukia baudos. Kiekvienais metais valstybinė mokesčių inspekcija skelbia įvairias akcijas, kurių metu tikrina šou verslo atstovus, mat manoma, jog ypač jie sunkiai sugeba įveikti buhalterinius iššūkius ir rebusus.

Nuo ko prasideda buhalterinė apskaita?

Profesionalus buhalteris žino, kad tinkamas dokumentų tvarkymas pirmiausia prasideda nuo pasiruošimo. Kitaip sakant, pramogų versle reikia iš anksto pasirūpinti reikiamomis formomis, pavyzdžiais, blankais. Reikia iš anksto turėti pasiruošus sutartis, sąskaitas, pinigų priėmimo kvitus. Mat dažniausiai įvairūs buhalteriniai pažeidimai prasideda tuomet, kai nepasirūpinama dokumentais iš anksto. Jei sąskaitos neišrašėte dabar, o po kurio laiko ją pamiršote ir pinigėlius gavote pavedimu, mokesčių inspekcijai tikrai tokie dalykai nepraeis pro akis.

Kokias svarbias datas reikia žinoti?

Tinkama buhalterinė apskaita dažniausiai nesibaigia tik dokumentų rinkimu ir turėjimu, reikia juos deklaruoti. Tam reikia vėl pildyti specialius blankus ir prašymus. Dažniausiai pramogų verslo atstovai neturi kada užsiimti visais šiais reikalais, todėl samdo profesionalius buhalterius. Jie be didelio vargo sutvarko reikalingus dokumentus ir pateikia juos reikalingoms institucijoms. Tuo tarpu Jūs galite ir toliau užsiimti mėgstama veikla, rūpintis verslu ir pelnu. Visiškai nebereikia sukti galvos dėl tokių reikalų, apie kuriuos mažai žinote, o al ir žinoti nenorite.