Bow tie – būtinas aksesuaras koja kojon su mada žygiuojančių vyrų garderobe

bow tieĮ darbą – tamsus kostiumas, balti marškiniai, juodas kaklaraištis. Pilkas treningas laivalaikiui. Nenukrypdami nuo visuomenėje priimtų aprangos standartų, tai yra atrodymo taip, kaip dar šimtas kitų, pamažu pasineriame į pilką masę.  Moterims, kurioms iš prigimties į sąmonę „įaugusi“ grožio būtinybė, nuo minėto pavojaus  labiau apsaugotos, silpnaja grandimi šiuo atveju tampa vyrai. Džiugi tendencija: pastaruoju metu ir jie pradeda daugiau dėmesio skirti savo išvaizdai (nekalbame apie kraštutinius atvejus, kai riba tarp lyčių apskritai darosi nepastebima). Tokia menka detalė kaip bow tie arba tiesiog varlytė (peteliškė) gali padėti akcentuoti savo individualybę bei išskirti iš minios.

Bijote, jog su po kaklu parišta varlyte atrodysite šiek tiek juokingai –  tarsi gerokai peraugęs vaikas? O ar garsusis superagentas bei moterų širdžių daužytojas Džeimsas Bondas atrodė vaikiškai? Bow tie buvo jo, kaip ir daugelio praėjusio amžiaus džentelmenų (ne tik ekranuose, bet ir realiame gyvenime),  skiriamasis ženklas. Kurį laiką šį aprangos akcentą „išgyvendino“ tradiciniai kaklaraiščiai, tačiau varlytės šiandien grįžta su trenksmu!

bow tieApribojimų, kas ir kokiomis progomis gali puoštis bow tie, tikrai nėra. Pastarosios puikiai atrodys prie jaunikio kostiumo, kai vestuvių tematika šiek tiek „crazy“, nuklydusi nuo tradicijų. Šis aksesuaras, priderintas prie klasikinių džinsų bei trumparankovių marškinių, idealiai tiks ir klubinėje aplinkoje. „Neprašaus“ ir verslininkas, niūrų klasikinį kostiumą pagyvinęs subtilia varlyte – tereikia nugalėti vidinį kompleksą „o kaip gi aš atrodysiu?“ Net dizaineriai bei mados kritikai vienu balsu sutinka, jog varlytės – gero skonio išraiška. Aišku, kiekviena aprangos detalė turi būti derinama. Juoda, pilka, ruda ar mėlyna varlytė – klasikinis variantas, salotinė, oranžinė ar pereinamos spalvos – ryškesnis, originalesnis akcentas.

Bow tie jį nešiojančiam vyrui priduoda džentelmeniškumo, persmelkto individualumu, kūrybiškumu, žaismingumu. Tikrai neliksite nepastebėtas! Turėkite keletą skirtingų varlyčių, kurias priderinsite tiek prie oficialios, tiek ir laisvalaikio aprangos. Tai gali tapti originalia dovana vaikinui ar broliui, o jei šeimoje esame keleto skirtingo amžiaus vyro, nepraleiskite progos įsigyti tėčio ir sūnaus varlyčių rinkinį – iš tiesų žavu! Rinkitės kokybiškas, rankų darbo varlytes iš natūralių medžiagų – toks aksesuaras ilgai atrodys kaip naujas.

Auksiniai vestuviniai žiedai ir jų priežiūra

vestuviniai žiedaiVestuvinis žiedas – vienas svarbiausių jungtuvių ceremonijos atributų, patvirtinantis jaunųjų meilę ir pasiryžimą visą gyvenimą praleisti dviese. Natūralu, kad šių žiedų paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės – juk vestuviniai žiedai jaunųjų pirštus puoš visą gyvenimą. Itin plati žiedų pasiūla leidžia išbandyti ne tik skirtingo dizaino, bet ir skirtingų metalų dirbinius. Tiesa, praktika rodo, kad dažniausias jaunųjų pasirinkimas yra laiko patikrintas auksas. Be to, ieškantiems unikalumo siūlomi ne tik klasikiniai raudonojo ir geltonojo aukso žiedai, bet ir baltojo, rausvojo ar net itin retų spalvų dirbiniai.

Žiedų pasirinkimas

Nepamirškite, kad vestuviniai žiedai nešiojami ne vienerius metus, todėl priimdami sprendimą, neskubėkite. Visų pirma įvertinkite žiedo lygumą. Dirbinio kraštai negali turėti įdubimų, bangelių ar griovelių. Apžiūrėkite žiedą iš visų pusių ir padėkite jį ant lygaus paviršiaus. Jei žiedas yra nelygus, tai reiškia, kad jis yra nekokybiškas. Labai svarbu įvertinti aukso prabą. Paprastai žiedai gaminami iš 750 ir 585 prabos aukso. Pastarasis variantas užtikrina optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

Jei nusprendėte rinktis dirbinį, puoštą akmenimis, nepirkite pirmo pasitaikiusio ir dailiai spindinčio žiedo. Jei norite žiedo su deimantu, rinkitės gaminį, kuriame brangakmenis bus įsodintas į specialų apsodą. Jei deimantas įspaustas ar įklijuotas, laikui bėgant jį pamesite. Beje, racionaliai įvertinkite akmens dydį. Primename, kad žiedą nešiosite kiekvieną dieną, todėl aštrus akmuo gali trukdyti kasdieniams darbams, plėšyti jūsų drabužius ar veltis į plaukus.

Vienas svarbiausių jūsų darbų – objektyviai įvertinti žiedo dydį. Gaminys negali nei spausti piršto, nei nuo jo smukti. Nepamirškite, kad skirtingų plaštakų pirštų storiai skiriasi, todėl nuspręskite, ant kurios rankos žiedą nešiosite. Be to, bėgant metams jūsų pirštų storis gali kisti, todėl rinkitės dirbinį, kurį ateityje galėsite susiaurinti arba praplatinti.

Žiedų priežiūra

Paprastai vestuviniai žiedai nešiojami visą laiką, t. y. su jais keliaujame į šventes ir atliekame kasdienius buities darbus. Deja, auksas gali lengvai susibraižyti ir pakeisti savo prekinę išvaizdą, todėl skirkite laiko dirbinio priežiūrai. Rekomenduojame žiedus nusiimti dirbant su dažais (pvz., dažant plaukus), naudojant buitines chemijos priemones (pvz., skalbiant ar plaunant indus), naudojant kosmetikos priemones (pvz., rankų kremą) sportuojant ar plaukiojant baseine.

Jei žiedas išsipurvino, jo valymui naudokite zomšos ar flanelės audinį. Jei norite dirbiniui sugrąžinti spindesį, palaikykite papuošalą pasaldintame vandenyje. Blizgesio suteiksite ir naudodami odekoloną, etilo spiritą ar degtinę. Jei nešvarumai susikaupė po žiedo akute, paimkite dantų krapštuką ir apvyniokite jį vatos gabaliuku, sudrėkinkite odekolonu ir valykite akutės įtvarą. Baigę darbus, žiedą nublizginkite flanele.

Kuo ypatingi žiedai su deimantais?

Apie žiedus su deimantais svajoja visos damos ir netekėjusios merginos. Iki pat šių dienų populiariausi išliko sužadėtuvių žiedai su deimantais. Kur deimantų populiarumo paslaptis? Šie brangakmeniai labiausiai išpopuliarėjo JAV po II Pasaulinio karo, kai viena kompanija sugalvojo tinkamą būdą papuošalams su deimantais reklamuoti. Šūkis skelbė, esą deimantai yra geriausi merginų draugai. Taigi savo mylimajai dovanoti žiedą su blizgiu ir visomis vaivorykštės spalvomis spindinčiu deimantu buvo tikras prestižo reikalas.

žiedas su deimantu

Nors šiandien skeptikai teigia, kad deimantai nėra verti savo kainos, visgi taip nėra, nes, kaip bebūtų, deimantas yra pats kiečiausiais ir tvirčiausias žemėje randamas mineralas, turintis išliekamąją vertę. Žiedeliai su deimantais dovanojami dėl to, kad žinoma, jog jie ant piršto bus mūvimi kasdien: nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Taigi daug dėmesio skiriama ne tik žiedų puošnumui, bet ir ilgaamžiškumui: ko vertas žiedas, jei jis po kelių mėnesių dėvėjimo apsibraižo, apsitrina ir tampa panašus į paprastą, niekuo neišskirtinį žiedelį? Taigi deimantai naudojami dėl praktiškumo, nes jie savo išvaizdos nekeičia ilgus dešimtmečius – tenka girdėti nemažai istorijų, kai sužadėtuvių žiedai su deimantais perduodami iš kartos į kartą.

Su kokiu tauriuoju metalu deimantai labiausiai dera?

Be abejonės, deimantai dailiausiai atrodo inkrustuoti aukse. Dėl praktiškumo parenkamas tvirtas, ne pats minkščiausias aukso lydinys. Tai lemia aukso praba. Pavyzdžiui, iki šiol populiariausia laikoma 585 aukso praba: tai reiškia, kad lydinyje aukso yra 58 proc., o kitų metalų – 42 proc. Šios prabos auksas yra tvirtas ir santykinai patvarus. Tuo tarpu 100 proc. auksas yra visiškai minkštas ir ne toks, kokį mes jį pratę įsivaizduoti. Juvelyrų teigimu, iš 100 proc. aukso jokio juvelyrinio dirbinio nukaldinti nepavyktų.

Aukso atspalviai ir mados bei suderinamumo galimybės

Tarybiniais laikais populiariausias buvo rusiškasis auksas, kuris buvo rausvai gelsvo atspalvio. Būtent todėl šis auksas vadinamas raudonuoju. Dar ir šiandien raudonasis auksas yra gana populiarus, tačiau jį vis dažniau pakeičia baltasis auksas. Balto, šalto atspalvio auksas labiau primena sidabrą ar platiną. Šis auksas vertinamas dėl dailaus atspalvio: jį gaminant, naudojami kiek kiti pagalbiniai metalai, nei, pavyzdžiui, lydant rusiškąjį auksą. Baltas auksas tobulai dera su skaidriomis akutėmis, skaidriais brangakmeniais: jis atrodo subtiliai ir tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Trečioji rūšis – tai geltonasis auksas. Tai aukso lydinys, turintis skaisčiai geltoną atspalvį. Dažnai gaminami ir geltonojo aukso žiedai su deimantais arba geltonasis auksas derinamas su baltuoju. Taip pat su baltu auksu derinamas ir raudonasis, o raudonasis su geltonuoju auksas viename dirbinyje derinami labai retais atvejais. Taip pat auksas paprastai nemaišomas su sidabru (turint omenyje geltoną ar raudoną auksą ir sidabrą).