Google reklama ir jos nauda: privalumai ir trūkumai

Google reklamaKalbant apie efektyviausias reklamos formas, dažniausiai minima Google reklama, leidžianti maksimaliai padidinti potencialių klientų srautą. Rinkodaros ekspertai teigia, kad internetinės reklamos populiarumas auga kiekvienais metais. Be to, Google paieškos sistema vis dažniau naudojasi ir vyresnio amžiaus žmonės. Atlikti tyrimai patvirtino, kad šiuo metu daugiau nei 60 proc. Lietuvos gyventojų reguliariai naudojasi internetu, didžioji jų dalis – ieškodami aktualios informacijos apie pageidaujamas prekes ar paslaugas.

Kalbėdami apie Google reklamos privalumus, visų pirma turime atsižvelgti į minėtojo paieškos tinklo dydį. Google yra populiariausia paieškos sistema visame pasaulyje, dažnu atveju – pagrindinis naršymo langas. Internetinės rinkodaros specialistai teigia, kad bendrovės, nepatenkančios į pirmuosius paieškos tinklo puslapius dažnu atveju lieka nematomos – vertinant vartotojų elgesį, pastebima, kad paprastai apsiribojama pirmaisiais keliais Google paieškos rezultatų puslapiais. Šiuo atveju Google reklama užtikrina, kad būsite matomi, t. y. kad potencialūs pirkėjai jus pastebės, atsisakydami konkurentų paslaugų.

Lyginant Google reklamą su kitais reklamos kanalais, pvz., televizine reklama ar reklama informaciniuose stenduose, būtina išskirti vieną svarbiausių Google pranašumų – reklama pateikiama tik suinteresuotiems vartotojams, t. y. asmenims, kurie į Google paieškos laukelį veda atitinkamą raktinę frazę. Kitaip sakant, Google reklama nevargina ir neerzina kliento. Priešingai – ji pateikia aktualią informaciją tada, kai klientui jos labiausiai reikia. Be to, patikimos klientų elgesio analizavimo priemonės leidžia stebėti potencialių lankytojų elgesį, vertinti jų poreikius ir pasiūlyti tai, kas atitinka jų lūkesčius. Kitaip sakant, stebint reklamos efektyvumą, reklamines kampanijas galima keisti ir tobulinti, siekiant maksimalaus rezultato ir didžiausios investicinės grąžos.

Vertinant Google reklamos trūkumus, būtina kalbėti apie atskiras reklamines priemones. Šiuo metu didžiausio dėmesio sulaukia Google AdWords reklama, užtikrinanti itin greitus ir aukštus rezultatus. Deja, ši reklama yra momentinė – pasibaigus nustatytam biudžetui, reklama yra išjungiama. Kitas sprendimas – SEO paslaugos, užtikrinančios ilgalaikius rezultatus ir geriausias pozicijas Google paieškos sistemoje. Deja, SEO darbai reikalauja gana daug laiko ir kantrybės, t. y. pageidaujamų rezultatų tenka laukti ne vieną mėnesį. Be to, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – kai kuriais atvejais Google reklamos priemonės gali būti netikslingos maksimalių rezultatų siekimui, t. y. verslo sėkmei reikalingi kiti reklamos modeliai. Bet kuriuo atveju, siekdami priimti geriausią sprendimą ir racionaliai įvertinti Google reklamos privalumus bei trūkumus, turėtumėte pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie padės priimti optimaliausius sprendimus.

 

Profesionaliai kūriamos svetainės

svetaines kurimasSvetainių kūrimas tai yra ką mes mokame ir žinome kaip tai daryti. Į mus kreipiasi marketingo specialistai, reklamos direktoriai, kuriems tenka pripažinti, kad internetinė svetainė tai yra tam tikra įvaizdžio dalis. Jei jūs ieškote įmonės, kuri supranta ir jaučia ko reikia jūsų prekiniam ženklui, kuri įsiskverbia savo idėjomis ir užduotimis, tai mes esame puikus pasirinkimas. Mes galime sukurti patį geriausią sprendimą, kad jūsų įmonė veiktu efektyviai.

Kokiu būdu svetainės kūrimas jums gali padėti laimėti:

  • Jūs gausite kokybiškai sukurtą svetainę, kuri jums padės efektyviai išspręsti visas jūsų verslo užduotis ir sustiprins jūsų prekinio ženklo pozicijas;
  • Jūsų konkurentai dabar turės pavyzdį į ką jiems reikia lygiuotis ir ką reikia pasivyti. Kokybiška konkurencija padės rinkai judėti į priekį;
  • Vartotojas pamatęs jūsų internetinę svetainę išspręs savo užduotis ir liks patenkintas, kad pasirinko jūsų prekinį ženklą.

Kodėl jums verta pasirinki mus? Read More →

Mobilieji telefonai – kaip įsigyti geriausią telefoną

Šiais laikais be mobiliojo telefono turbūt neišsiverstų nei vienas veiklus žmogus. Mobilieji telefonai suteikia bendravimo laisvę, smarkiai taupo mūsų laiką, turėdami telefoną kišenėje jaučiamės daug saugesni, nes prireikus pagalbos, bet kada galėsime paskambinti. Būtent todėl, sugedus telefonui ar atsiradus galimybėms įsigyti geresnį, nedvejodami tai darome ir pradedame dairytis po skelbimus. Kad įsigytas telefonas ilgai tarnautų, duosime kelis patarimus kaip tokį išsirinkti.

mobilieji telefonai

Jei parduodamas telefonas nėra visiškai naujas, skelbime turėtų būti įdėtos tikros telefono nuotraukos. Jei telefonas naudotas, o telefono būklę atspindinčių nuotraukų nėra, vertėtų paprašyti pardavėjo padaryti ir atsiųsti tikras telefono nuotraukas. Juk logiškai mąstant, kam parduodant telefoną neįdėti tikrų jo nuotraukų ir tokiu būdu susilaukti daug mažiau susidomėjusiųjų pirkėjų. Tikėtina, jog tai ne tingėjimas ar laiko trūkumas, o kokių nors išorinių telefono defektų slėpimas. Aišku, tai labiau galioja tiems, kurie ruošiasi pirkti siuntimo būdu ir prieš pirkdami telefono nematys. Tuo tarpu, jei ruošiatės susitikti su pardavėju akis į akį, galimus telefono trūkumus pamatysite perkant.

Mobilieji telefonai, kurie parduodami žymiai mažesne nei rinkos kaina, tačiau nenurodoma jokių minusų, taip pat turėtų sukelti įtarimą. Joks žmogus nepardavinės tikrai gero daikto ženkliai mažesne nei kiti. Itin maža kaina gali reikšti, jog telefonas turi kokių nors defektų ir juo norima greičiau atsikratyti. Taip pat tai gali reikšti, jog telefonas nėra originalaus gamintojo. Jei visgi susigundėte plagijuotu telefonu, dėl jo mažos kainos, turėtumėte žinoti, jog tokie telefonai neretai iš išorės atrodo taip pat kaip originalūs, tačiau jų techninės charakteristikos skiriasi. Todėl prieš pirkdami neoriginalų telefoną, būtinai paklauskite pas pardavėją telefono techninių savybių.
Taip pat svarbu, jog parduodamo telefono skelbime būtų telefono būklės aprašymas ir su kokiais priedais bei dokumentais jis parduodamas. Aprašymai tam ir skirti, kad juose būtų išvardinti telefono pliusai. Todėl logiška, kad pilnos komplektacijos telefoną parduodantis žmogus, juos nurodys, taip padidindamas savo galimybes greičiau parduoti aparatą. Jei visgi aprašymų nėra, vertėtų nepamiršti apie juos paklausti, asmeniškai susisiekus su pardavėju ir pirkti telefoną, tik įsitikinus, jog viskas gerai.
Taigi naujausių technologijų pilni mobilieji telefonai, kaip ir kiekvienas prietaisas turi stiprybių ir silpnybių. Todėl norėdami įsigyti gerą telefoną, nepatingėkite pasidomėti kokios jo techninės charakteristikos ir būklė.

Kreditai renginiams

kreditaiVartant nuotraukų albumą, atmintyje iškyla gražiausios praeities akimirkos – vestuvės, krikštynos, jubiliejai, bendro gyvenimo kartu sukaktys ir begalė kitų. Tačiau kiekvieną puikų renginį lydi ir organizaciniai rūpesčiai bei neplanuotos arba numatytą biudžetą viršijančios išlaidos, kurios dažnai apkartina šventės ar renginio organizatorių planus. O juk taip norisi, kad viskas būtų idealu – gerai parinkta vieta, profesionalus fotografas, kokybiškas maistas, renginio vedėjas ir pan. Taigi, ką daryti, jei iki tobulo renginio reikia tiek ne daug, tačiau piniginės turinys pasiekė kritinį tašką? Tokioje situacijoje galimi keli variantai – kreditai arba paskola ir artimųjų.

Kalbant apie pastarąją, didelė dalis žmonių vengia skolintis iš draugų ar artimųjų. Visų pirma, puikiai žinome, kad norint sugadinti gerus santykius, tereikia pasiskolinti pinigų. O visų antra, norime konfidencialumo, siekiame išvengti apkalbų ir gandų. Kaip sako mūsų senoliai: „būkim biedni, bet teisingi“, tačiau tie, kurie organizuoja grandiozinį renginį ir skolinasi pinigus, sulaukia neigiamos nuomonės – švęsti nori, o neturi iš ko. Taigi, dėl šių priežasčių vis daugiau žmonių renkasi alternatyvą – kreditą.

Kreditai suteikia galimybę greitai ir patogiai pasiskolinti trūkstamą pinigų sumą, kurią galėsite leisti taip kaip norite. Jums nereikės aiškinti, kokių priežasčių vedami skolinatės, jums nereikės pateikti ataskaitos, kur išleidote pinigus. Svarbiausia, kad laiku gražintumėte kreditą, o jei supratote, kad nespėsite to padaryti, prasitęstumėte kredito grąžinimo terminą. Žinoma, kreditai kaip ir bet kokia kita paskola turi savo palūkanas, kurios priklauso nuo sumos dydžio bei grąžinimo termino. Tiesa, palūkanos, kurias jau spėjo apipinti mitais, ne va jos milžiniškos, išties yra pakankamai draugiškos vartotojų piniginei, todėl baimintis, kad pasiimtas kreditas taps jūsų asmeninės finansinės krizės pradžia, nereikėtų. Svarbu, kad įvertintumėte savo finansines galimybes laiku jį grąžinti.

Taigi, kai kreditai papildys jūsų banko sąskaitą, beliks tik pabaigti pradėtus darbus. Be abejo, taupyti svarbu ir brandu, tačiau kartais gyvenime ir taip būna mažai malonumų, tad, kodėl derėtų atsisakyti suorganizuoti savo svajonių vestuves ir įsimintiną jubiliejų. Pinigais mus įgalina ir suteikia laisvę, visgi, nepamirškite būti atsakingi.

Fotografų skelbimai – įrankis pritraukti naujus klientus

fotografasTiems, kurie sėdi ofise nuo 8 iki 17 val. dažnai atrodo, kad laisvai samdomo darbuotojo gyvenimas yra gerokai paprastesnis – laisvas darbo grafikas, niekam nereikia pateikinėti darbo rezultatų ataskaitų ir pasidarai laisvadienį, kada panorėjęs. Tačiau medalis turi dvi puses – nestabilios pajamos ir klientų trūkumas, ypač tada, kai rinkoje dar esi naujokas. Taigi, ką daryti, kad tave pastebėtų?

Fotografų skelbimai seniai ne naujiena, bet jie vis dar puikus marketingo įrankis. Bet kur juos dėti? Dažniausiai tokie skelbimai talpinami įvairiuose fotografijos forumuose, skelbimų portaluose. Šiandien fotografai buriasi į krūvą, todėl atsiranda ir šios specialybės atstovų savotiškos duomenų bazės, kurios leidžia interneto vartotojams vienu pelės klavišo paspaudimu „atsijoti“ juos dominančius fotografus. Visgi, norint patekti į „dominančių fotografų sąrašą“, reikia sugebėti išsiskirti iš minios. Tai gali padaryti originalūs aprašymai, netradicinės fotosesijos, idealu jei būtų ir teigiami žmonių atsiliepimai, nes rekomendacijos visada paskatina pirkti arba pasinaudoti jūsų teikiama paslauga.

Tiesa, visada galima griebtis ir reklamos triukų, tačiau reikia pripažinti, kad geriausia fotografų reklama yra jų darbas, kurį paprastai galime išvysti fotografo asmeninėje internetinėje svetainėje. Visgi, sukurti internetinę svetainę nėra pigu, todėl jaunieji fotografai iš pradžių gali pasinaudoti ir kita alternatyva – socialiniais tinklais. Didžiausias socialinių tinklų privalumas – už juos nereikia mokėti, be to, tikėtina, kad pasieksite platesnę potencialių klientų auditoriją. Juk paprastas žmogus savo fotografo paieškas pradeda ne specializuotose forumuose, bet per draugus, Google paiešką ir socialinius tinklus. Taigi, socialiniai tinklai ir fotografų skelbimai gali padėti gauti pirmuosius užsakymus.

O ledams pajudėjus, galima pradėti galvoti ir apie kitus marketingo įrankius, tokius kaip fotografų reklama, asmeninė internetinė svetainė ir pan. Svarbiausia atminti, kad norint pritraukti potencialius klientus reikia sugebėti išsiskirti iš tos pačios profesijos atstovų. Fotografų skelbimai tai tik lašas juroje, atminkite, kad turite būti matomi ir socialiniuose tinkluose, ir forumuose, ir bloguose, ir nuotraukų galerijose, galu gale net ir visuomeniniuose renginiuose.

 fotografu skelbimai ir reklama

Pažinčių portalai ne tik pažintims

pazinciu portalaiKasdien internetu susipažįsta daugybė žmonių. Pažinčių portalai suteikia galimybę bendrauti neišeinant iš namų, megzti įvairaus pobūdžio pažintis, gerai praleisti laisvalaikį arba net pagelbėti reklamos tikslais, ieškant verslo partnerių ar naudingų pažinčių.

Žinoma, jog pagrindinis pažinčių portalų tikslas – padėti rasti žmonėms ilgalaikius gyvenimo partnerius ir sukurti sveikus santykius. Tačiau daugelis net nesusimąsto, jog tokie portalai naudojami ir kitiems tikslams.

Gali pasirodyti netikėta, tačiau pažinčių svetainėse ieškoma ne tik ilgalaikių santykių, tačiau, pavyzdžiui, naudingų darbo pasiūlymų. Nepaisant to, jog naujos pažintys naudingos ir susirašinėjant plečiasi bičiulių ratas, pažinčių svetainėse galima aptikti ir darbo pasiūlymų, pavyzdžiui, bendraujant su žmogumi paklausti, galbūt jis tokių pasiūlymų turi. Žinoma, rekomenduoti beveik nepažįstamą žmogų atrodo neatsargu, tačiau, susibičiuliavus artimiau, pasitaiko atvejų, jog gaunama viliojančių darbo pasiūlymų.

Susipažinimas internetu verslo reikalais, o ypač, tarp tos pačios lyties atstovų, gali atrodyti keistai. Tačiau dažnai pasirodo net gi tokio pobūdžio skelbimų, jog ieškomas verslo partneris ar investuotojas, tad kodėl šiam reikalui nepanaudoti ir pažinčių portaluose užsiregistravusių asmenų. Tai gali pasirodyti daug patogiau, nes su žmogumi galima bendrauti ilgiau, išsiaiškinti jo požiūrį į tam tikrus dalykus ir vėliau turėti patikimą verslo partnerį.

Pažinčių portalais taip pat naudojasi ir įmonės, siekiančios reklamuoti savo prekes ar paslaugas. Tai – populiarus ir nieko nekainuojantis marketingo būdas, kadangi užsiregistravimas, dažniausiai būna nemokamas, o rašyti asmenines žinutes konkretiems asmenims ir teikti tikslinę informaciją, pasirodo labai naudinga. Be to, kai kuriuose portaluose egzistuoja forumai, kuriuose galima nemokamai reklamuotis ir taip dar labiau padidinti įmonės žinomumą.

Internetinės pažinčių svetainės taip pat padeda susipažinti panašių pomėgių turintiems žmonėms, pavyzdžiui, kelionių mėgėjams, sporto aistruoliams ir kitiems. Be to, yra labai naudingas drovesnėms asmenybėms, nes internetinis bendravimas tarsi suteikia didesnę laisvę lengvai reikšti mintis.

Taigi pažinčių portalai naudojami ne vien žmonių, siekiančių sukurti ilgalaikius santykius, tačiau ir kitokių interesų turinčių asmenų. Pažinčių portalai naudingi:

  • Žmonėms, norintiems rasti antrąją pusę;
  • Ieškantiems darbo;
  • Ieškantiems verslo partnerių ar investuotojų;
  • Reklamuojant prekes ar paslaugas;
  • Norint susipažinti su panašių pomėgių turinčiais žmonėmis;
  • Žmonėms, kuriems realiame gyvenime pažintis megzti sekasi sunkiau.