Apie poilsį ir pramogas gamtoje

rastines pirtysVasaros sezonu, kai daugeliui iš mūsų prasideda atostogas, svarstome kaip jas išnaudoti turiningai. Vienas geriausių pasirinkimų visiems neabejotinai yra pramogos gamtoje, o jų tikrai netrūksta:

 

  1. Rąstinės pirtys. Nėra nieko geriau kaip savaitgalis kaimo turizmo sodyboje arba savo pačių sodyboje šalia ežero su pirtimi. Rąstinės pirtys suteikia daug privalumų: gerina sveikatą, valo odą, jaunina, gerina nuotaiką, atpalaiduoja, greitina medžiagų apykaitą, iš kūno pašalina toksinus. Po pirties patartina eiti išsimaudyti į ežerą – tokiu būdu pagerinsite kraujagyslių veiklą. Yra įrodyta, kad reguliarus lankymasis pirtyje ženkliai pagerina imunitetą ir tuo pačiu suburia visus šeimos narius ir draugus pabūti kartu. Be pirties, sodybose yra ir kitų puikių pramogų: žvejyba, uogavimas, plaukimas, plaukiojimas baidarėmis, valtelėmis ir kita.
  2. Neretas lietuvis, kuris itin vertina gamtą, renkasi kempingą. Kempingų Lietuvoje yra pačių įvairiausių ir jie yra vertinami žvaigždutėmis. Daugiausia žvaigždučių turi tie, kurie turi interneto prieigą, dušus, siūlo įvairias pramogas (tinklinį, baidares ir kita).
  3. Jei norite patirti neišdildomų įspūdžių, galit rinktis plaukiojimą jachta, laivais. Galėsite pasigrožėti gražia Lietuvos gamta, taip pat ir užsisakyti romantišką vakarienę.
  4. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai turėtų pagalvoti apie tokias pramogas, kaip: nuotykių parkai, kuriuose yra laipynės. Laipymo trąsos yra įrengtos medžiuose ir norintys šią pramogą išbandyti, turi žinoti, kad reikės ir jėgos ir ištvermės ir drąsos. Šiuo metu Lietuvoje yra rengiami ir ekstremalaus išlikimo žygiai. Jų metu galime išmokti valdyti stresą, bei tuo pačiu patirti daug teigiamų įspūdžių, apie kuriuos nė nesusimąstėme, gyvendami civilizuotame pasaulyje.
  5. Jei mylite gyvūnus – būtinai vasarą nuvažiuokite į žirgyną pajodinėti su žirgais. Tai ne tik puiki sporto rūšis, bet ir neišdildomas prisiminimas ir jausmas.
  6. Jei domitės Lietuvos istorija, yra verta vasarą aplankyti įvairius dvarus. Ne tik susipažinsite su daugybę įdomių faktų, bet, keliaudami po įvairius Lietuvos regionus, pasigrožėsite įstabiais gamtos vaizdais ir pailsėsite.

 

Leave a Reply